Kanada. Tornado uszkodziło kilkadziesiąt domów. Co najmniej jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba zmarła, a kilkadziesiąt domów zostało uszkodzonych w wyniku uderzenia tornada pod Montrealem. "Wszystkie moje myśli są związane z rodziną i bliskimi naszego tragicznie zmarłego dziś obywatela" - napisał burmistrz miasteczka.
Zobacz wideo Trąba powietrzna w Krzyżanowicach

Jak podaje kanadyjski portal Global News, w poniedziałek 21 czerwca po godzinie 16 w miejscowości Mascouche, około 45 kilometrów na północny wschód od Montrealu, przeszło tornado. Aktualnie trwa porządkowanie okolicy przez służby. Wiadomo, że w związku z trąbą powietrzną zginęła co najmniej jedna osoba. 

Kanada. Co najmniej jedna osoba nie żyje po przejściu trąby powietrznej pod Montrealem

Jak podaje portal, w tornadzie zginął jeden mężczyzna, który schronił się w szopie. "Wszystkie moje myśli są związane z rodziną i bliskimi naszego tragicznie zmarłego dziś obywatela. 50 455 mieszkańców naszego miasta jest dziś z wami" - napisał burmistrz Mascouche, Guillaume Tremblay. Zmarłego mężczyznę wspominają także jego sąsiedzi. - Był naprawdę miły, zimą zawsze pomagał wszystkim w odśnieżaniu - powiedział "Montreal Gazette" Mathieu Hamel, który mieszkał kilka domów dalej od zmarłego. 

Rzecznik burmistrza przekazał natomiast, że w wyniku przejścia trąby powietrznej uszkodzonych zostało około 50-70 domów. - Niektórzy mieli zerwane dachy, jest wiele powalonych drzew i uszkodzonych przewodów elektrycznych - powiedział.

Skutki prawdopodobnie trąby powietrznej w miejscowości Tereszpol ZygmuntyTrąba powietrzna na Lubelszczyźnie? Zerwane dachy i zawalone stodoły

Burmistrz miejscowości, w której przeszło tornado, dziękuje za pomoc

Czerwony Krzyż utworzył tymczasowe centrum ratunkowe dla mieszkańców potrzebujących noclegu. Jak dowiedział się Global News, organizacja będzie mogła pomóc około 50-100 osobom. Burmistrz Mascouche podziękował wszystkim osobom pracującym przy usuwaniu szkód."[...] Zachwyciliście mnie, zadziwialiście w trudnej sytuacji. Liczymy na Was jeszcze przez kilka następnych dni. Dziękuję po prostu, jestem dumny, że rządzę tym miastem!" - napisał na Facebooku

Seria tornad w USAStany Zjednoczone zmagają się z serią tornad. Poszkodowanych 95 mln osób

Więcej o: