Płynęli za motorówką gubernatora Krymu, zostaną nagrodzeni. "Składamy wyrazy wdzięczności"

Gubernator nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Krymskiej Siergiej Aksionow zapowiedział, że nagrodzi osoby, które brały udział w akcji ratowniczej na terenach dotkniętych powodziami. Nagrodzeni mają być również trzej przedstawiciele Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Krymu, którzy płynęli za motorówką gubernatora.

Miasto Kercz znajdujące się na wschodzie zaanektowanego przez Rosję Półwyspu Krymskiego, nawiedziły w ostatnich dniach ogromne powodzie. Zalane tereny osobiście odwiedził w środę gubernator nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Krymskiej Siergiej Aksionow. Przebieg wizyty był jednak dość niecodzienny.

Na nagraniu telewizji Krym24 widać, jak za przemierzającą miasto motorówką Aksionowa, płynie trzech mężczyzn w kombinezonach. Początkowo trudno było ustalić, kto tak naprawdę podążał za motorówką gubernatora. Ostatecznie urzędnicy potwierdzili, że byli to pracownicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Krymu. Chodziło o "zapewnienie bezpieczeństwa i uniknięcie wszelkich incydentów".

Kercz. Pływacy za motorówką gubernatora

- To, co władze mogą zrobić, to złożyć wyrazy wdzięczności i uhonorować odznaczeniami państwowymi - stwierdził Aksionow, cytowany przez portal Ria.ru.

Jak podaje agencja Ria, w czwartek w nocy w Kerczu i okolicach spadły 82 milimetry deszczu, co równa się dwumiesięcznym opadom. W niektórych rejonach miasta brakuje prądu oraz wody.

Zobacz wideo UE idzie na wojnę z plastikiem. Co się zmieni od lipca?
Więcej o: