Hiszpania. Kanibal z Madrytu zabił i zjadł własną matkę. Został skazany na 15 lat więzienia

Kanibal z Madrytu, który w 2019 roku zamordował i częściowo zjadł swoją matkę, został skazany na 15 lat więzienia. Sąd w Hiszpanii uznał, że w chwili popełniania zbrodni mężczyzna był w pełni poczytalny. Lokalne media nadały mężczyźnie przezwisko "kanibal z Las Ventas".
Zobacz wideo https://www.elmundo.es/madrid/2021/06/15/60c8cf79fdddff2a6b8b45b6.html

Hiszpan Alberto Sánchez Gómez został aresztowany w 2019 roku po tym, jak policja znalazła w jego domu szczątki ciała jego matki. Lokalne media nadały mu przydomek "kanibala z Las Ventas", odwołując się do okolicy Madrytu, w której mieszkał. Teraz mężczyzna został skazany za morderstwo oraz zbezczeszczenie zwłok. 

Hiszpania. Policja odkryła szokujące morderstwo z kanibalizmem w tle

Jak podało w kwietniu tego roku BBC, w lutym 2019 roku zaginęła Maríi Soledad Gómez. Jej długotrwałą nieobecnością zaniepokoiła się przyjaciółka Gómez - od miesiąca nie miała bowiem kontaktu ze znajomą. Gdy policja zjawiła się na miejscu, odkryła szczątki ciała kobiety - niektóre były w plastikowych pojemnikach, a inne - w trakcie gotowania.

26-letni Alberto Sánchez Gómez, syn zaginionej Marii Soledad Gómez został wówczas aresztowany. Oskarżony miał powiedzieć sądowi, że nie pamięta, by zabił i zjadł swoją matkę.

Przed rozprawą w hiszpańskich mediach spekulowano, że przed aresztowaniem mężczyzna cierpiał na zaburzenia osobowości i uzależnienie od narkotyków. 

W szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się proces w sprawie kanibalizmu Szczecin. Rozpoczyna się proces o kanibalizm. Czterech oskarżonych

"Kanibal z Las Ventas" udusił, poćwiartował i zjadł swoją matkę. Szczątkami karmił także psa

Teraz brytyjski portal podaje, że 26-letni wówczas mężczyzna udusił swoją matkę podczas kłótni, a następnie poćwiartował jej ciało i zjadał je w ciągu następnych dwóch tygodni. Szczątkami matki mężczyzna karmił również swojego psa.

Jak podaje dziennik "El Mundo", gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, mężczyzna  momentalnie przyznał się do zbrodni. Hiszpańskie media twierdzą, że Gómez był znany policji z powodu aktów przemocy wobec swojej matki. W momencie aresztowania okazało się, że kilkukrotnie złamał zakaz zbliżania się do kobiety.

Rosyjska para jest podejrzewana o zjedzenie 30 osób. Seryjni mordercy, kanibale wpadli, gdy zgubili telefon

Mężczyzna twierdził, że słyszał głosy nakazujące mu zabić kobietę. Jak podaje calgarysun.com Gomez podczas oglądania telewizji miał "usłyszeć ukryte wiadomości", a nieznane głosy w jego głowie mówiły mu: "Zabij swoją mamę".

- Jestem bardzo skruszony. Od chwili obudzenia się po ataku odczuwam niepokój - powiedział kanibal w sądzie. - Myślę o mojej mamie i jestem absolutnie załamany tym, co zrobiłem - dodał. Sąd odrzucił argumenty obrony Sáncheza, że w czasie zabójstwa miał epizod psychotyczny. W trakcie rozprawy przekazano, że ciało kobiety poćwiartował na ponad 1000 kawałków. 

Sąd w Madrycie skazał Gómeza na 15 lat więzienia za zabójstwo oraz dodatkowe pięć miesięcy pozbawienia wolności za zbezczeszczenie zwłok. Musi także zapłacić 60 tys. euro rekompensaty swojemu bratu. 

Więcej o: