Białoruś. Wybuch w pobliżu polskiej ambasady w Mińsku

W środę w pobliżu polskiej ambasady w Mińsku na Białorusi doszło do wybuchu - informuje Polsat News. Z pierwszych doniesień wynika, że nikt nie ucierpiał.

Według informacji Polsat News do wybuchu doszło w środę w Mińsku na rogu ulic Biaduli i Czapajewa. To zaledwie kilkadziesiąt metrów od budynku, w którym znajduje się ambasada Polski na Białorusi. "Wybuch był słyszalny i odczuwalny w budynku ambasady. Nikt nie ucierpiał" - podała stacja, powołując się na ustalenia Polskiej Agencji Prasowej.

Zobacz wideo Siemoniak o atakach hakerskich na rząd: Kompromitacja i ewenement na skalę światową

Białoruś. Wybuch i pożar w pobliżu polskiej ambasady 

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby. Na kanale Telegram NEXTA przekazano, że do wybuchu doszło w wyniku spięcia w kablach instalacyjnych. Informacja ta pochodzi od służb ratunkowych. Białoruskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdziło na Twitterze, że w tunelu kablowym wybuchł pożar. 

Swiatłana CichanouskaSwiatłana Cichanouska usunięta przez Rosję z rejestru ściganych osób

Wezwanie o powstałym pożarze przy ul. Biaduli 11 służby otrzymały w środę po południu. Kiedy na miejscu pojawili się pracownicy resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych, sytuacja była już opanowana, a ogień ugaszony. Trwają ustalenia dotyczące okoliczności zdarzenia. 

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że pożar miał być efektem wybuchu w rejonie torów tramwajowych. Przed wybuchem prawdopodobnie doszło do spięcia w kablach instalacyjnych. W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania z miejsca zdarzenia. 

Jeden ze świadków zdarzenia zamieścił w serwisie YouTube nagranie z Mińska. Na filmie widzimy ogień oraz kłęby dymu wydobywające się prawdopodobnie z podziemnej sieci elektrycznej. Znajduje się ona w pobliżu latarni na skrzyżowaniu ulic Biaduli oraz Czapajewa. 

 

Roman ProstaiewiczProtasiewicz na konferencji władz. "Scena jak z Kafki". Reporterzy wyszli

Więcej o: