USA. Strzelanina w supermarkecie po kłótni o maseczkę. "Mężczyzna wyciągnął broń i zastrzelił kasjerkę"

W stanie Georgia (USA) mężczyzna po kłótni z kasjerką na temat maseczek wyszedł ze sklepu, ale po chwili wrócił z bronią. Amerykanin zastrzelił kobietę, a trzy inne osoby zostały postrzelone. Ranny jest również napastnik.

"Wrócił prosto do kasjerki, wyciągnął pistolet i zastrzelił ją" - napisano w komunikacie prasowym biura śledczego w Georgii. Strzelanina miała miejsce w supermarkecie Big Bear w Decatur (Stany Zjednoczone).

Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek

USA. Zastrzelił pracownicę supermarketu po kłótni o maseczkę 

Jak donosi abcnews.go.com, do strzelaniny doszło w Decatur, niewielkiej miejscowości w stanie Georgia, położonej 10 km od Atlanty  30-letni Amerykanin udał się na zakupy do supermarketu, w którym kasjerka zwróciła mu uwagę, że nie ma założonej maseczki. Mężczyzna wyszedł ze sklepu nie robiąc zakupów, ale po chwili wrócił - z bronią.

- Doszło do pewnej konfrontacji, kłótni [...] w odniesieniu do noszenia masek, później mężczyzna wyciągnął broń i zastrzelił kasjerkę - powiedziała na konferencji prasowej Melody Maddox, szeryf hrabstwa DeKalb. I dodała, że na razie nie są znane szczegóły kłótni. Policjanci zidentyfikowali sprawcę jako Victora Lee Tuckera Jr., 30-latka pochodzącego z Palmetto w stanie Georgia.

Szczyt NATO Bruksela. Jens Stoltenberg: Na szczycie NATO zapadły kluczowe decyzje

USA. W strzelaninie w Georgii ranne zostały trzy osoby 

Kiedy 30-latek otworzył ogień, ochroniarz - zastępca szeryfa, strzelił w kierunku napastnika. Obaj mężczyźni zostali ranni. Ochroniarza został postrzelony dwukrotnie - od poważniejszych urazów uchroniła go kamizelka kuloodporna. Postrzelona została również druga kasjerka. Funkcjonariusze policji aresztowali Tuckera, gdy ranny próbował wyczołgać się z supermarketu. 

Andrzej Duda Andrzej Duda bardzo zadowolony ze szczytu NATO

Melody Maddox podkreśliła, że zachowanie ochroniarza uchroniło przed ewentualnym postrzałem inne osoby, które przebywały w budynku supermarketu. 

Więcej o: