Spotkanie Andrzeja Dudy z Joe Bidenem na szczycie NATO. Biały Dom wydał oficjalny komunikat

Biały Dom wydał oficjalny komunikat po spotkaniu prezydentów Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Wynika z niego, że przywódcy obu krajów rozmawiali o wzmocnieniu NATO i zbliżającym się szczycie prezydentów USA i Rosji.

Prezydent Joe Biden rozmawiał w poniedziałek w kuluarach szczytu NATO z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Zobacz wideo Dr Sadura o powrocie Tuska do polskiej polityki

"Prezydent Biden ponownie poparł plan wzmocnienia zdolności obronnych i potencjału odstraszania NATO i wyraził jednoznaczne przywiązanie do obrony sojuszników ze wschodniej flanki NATO, w tym Polski" - głosi komunikat Białego Domu. Napisano w nim również, że prezydent USA poinformował prezydenta Dudę o planach związanych ze zbliżającym się szczytem z prezydentem Putinem.

Spotkanie Andrzeja Dudy z Joe Bidenem 14.06Szczerski: Andrzej Duda rozmawiał w Brukseli z Joe Bidenem

Spotkanie przywódców USA, Polski i Rumunii

Przedstawiciel Białego Domu przekazał również dziennikarzom, że przy okazji szczytu NATO doszło do osobnej rozmowy przywódców USA, Polski i Rumunii podczas której prezydent Biden podziękował prezydentom Dudzie i Klausowi Iohannisowi za możliwość udziału w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki (B9) skupiającej kraje wschodniej flanki NATO, który odbył się w maju.

"Podczas szczytu NATO w Brukseli Prezydent RP Andrzej Duda odbył dwustronne rozmowy z Premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem oraz Prezydentem USA Joe Bidenem" - informował w poniedziałek przed wydaniem komunikatu Białego Domu Krzysztof Szczerski, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP. Zdjęcie obu przywódców opatrzył natomiast opisem "Po spotkaniu".

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przekazał PAP, że rozmowa Dudy z przywódcą USA trwała kilka minut. 

Więcej o: