Holandia. Ścigali uzbrojonego żołnierza, który groził wirusologowi, zatrzymali... niemieckiego turystę

Belgijskie służby specjalne od niemal miesiąca poszukują Jürgena Coningsa, byłego żołnierza, który groził najbardziej znanemu w kraju wirusologowi, a także wykradł broń i amunicję. Pojawiło się podejrzenie, że mężczyzna ukrywa się na północy Holandii, więc policjanci ruszyli tam z interwencją.

Służby natychmiast zatrzymały mężczyznę, okazało się jednak, że to nie poszukiwany i uzbrojony żołnierz Jürgen Conings, a zwykły turysta - donosi RTV NOORD

Zobacz wideo Dr Skirmuntt: Brytyjska odmiana wirusa może być w Polsce od dawna

Holandia. Niemiec zatrzymany przez pomyłkę - miał na sobie survivalowy strój

W piątek wieczorem holenderska policja otrzymała powiadomienie o podejrzanej osobie w okolicy cmentarza w holenderskim Groningen. Przypuszczano, że to poszukiwany Jürgen Conings. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji i zatrzymali ubranego w survivalowy strój mężczyznę, który okazał się jednak tylko niemieckim turystą zupełnie niezwiązanym ze sprawą.

Jürgen Conings Belgia. Policyjna obława na żołnierza. Groził śmiercią wirusologowi

Policjanci tłumaczyli później, że mężczyzna był podobny do poszukiwanego Belga, który stanowi zagrożenie, dlatego od razu go zatrzymali. Turysta został zwolniony i pozwolono mu kontynuować wycieczkę.

Poszukiwany Belg, Jürgen Conings, jest uzbrojony i "gotowy na wojnę"

Belgijskie jednostki policyjne już od prawie miesiąca poszukują uzbrojonego zawodowego żołnierza. Mowa o 46-letnim Jürgenie Coningsie. Mężczyzna odpowiadał za magazyn broni w koszarach, a 17 maja miał stamtąd wykraść broń i amunicję. 

USA. Matka wyrzuciła dwójkę nagich dzieci z pierwszego piętra. Przedstawiono jej podwójne zarzuty (zdjęcie ilustracyjne) USA. Wyrzuciła dwójkę dzieci z pierwszego piętra. Podwójne zarzuty

18 maja w nocy śledczy znaleźli samochód, który prawdopodobnie należał do poszukiwanego żołnierza, a w nim cztery pociski przeciwpancerne. Poszukiwany zostawił listy pożegnalne, w których napisał, że jest przygotowany na "śmiertelną bitwę z policją" oraz "nie może dłużej żyć w społeczeństwie, w którym politycy i wirusolodzy zabrali nam wszystko". Mowa o ograniczeniach wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Conings groził wielu osobom, w tym Marcowi Van Ranstowi, jednemu z najbardziej znanych belgijskich wirusologów, który wraz z rodziną otrzymał policyjną ochronę. Conings znajduje się na liście osób, które stanowią zagrożenie terrorystyczne.

Więcej o: