USA. Matka wyrzuciła dwójkę dzieci z pierwszego piętra. Przedstawiono jej podwójne zarzuty

Do zdarzenia doszło w Nowym Jorku. Matka wyrzuciła dwójkę swoich małych dzieci z wysokości pierwszego piętra, po czym sama rzuciła się ze schodów przeciwpożarowych. Następnie miała dalej krzywdzić kilkutygodniową córkę. Na zachowanie kobiety bohatersko zareagował sąsiad, który wyrwał jej dziecko z rąk i wezwał pomoc.

Zgodnie z relacjami świadków, 24-letnia Dejhanay Jarrell wyrzuciła z wysokości pierwszego piętra dwójkę swoich nagich dzieci - czterotygodniowe i dwuletnie. Następnie sama skoczyła ze schodów, po czym zaczęła dalej krzywdzić niemowlę. Miała uderzać główką dziewczynki o beton. Do zdarzenia doszło na nowojorskim Brooklynie. 

Nowy Jork. Kobieta wyrzuciła dwójkę swoich dzieci przez okno

Zobacz wideo Nagranie izraelskiego nalotu na iracki reaktor w 1981 roku

Na zachowanie kobiety zareagował mieszkający nieopodal 41-letni Carl Chin, który wybiegł boso z domu, przeskoczył przez ogrodzenie, a potem podbiegł do 24-latki i wyrwał jej niemowlę z objęć. - W ciągu kilku sekund usłyszeliśmy odgłos, jakby ciało uderzyło o ziemię. Moja narzeczona zerwała się do okna i zobaczyła dwójkę dzieci na ziemi - relacjonował sąsiad dla "Daily Mail". - Nie mam pojęcia, co mogło dolegać tej matce. [...] Ona nie była stabilna psychicznie - ocenił Chin.

- Kiedy próbowała skrzywdzić swoje dzieci, a ja wyciągałem je z jej uścisku, jakby mi podziękowała i powiedziała, żebym się nimi zaopiekował - przekazał Chin "New York Post". Jarrell miała mu powiedzieć, że jest "zmęczona samotnością" po jakimś traumatycznym wydarzeniu.

G7 SummitSzczyt G7. Przywódcy zapowiedzieli przekazanie ok. miliarda szczepionek

"Nie codziennie można spotkać bohatera w prawdziwym życiu. Ale poznajcie Carla Chin. Gdy zobaczył kobietę wyrzucającą kilkutygodniowe i dwuletnie dziecko z okna, próbującą bić noworodka, przeskoczył ogrodzenie, uratował dziecko i uspokajał matkę, aż nadeszła pomoc" - napisał na Twitterze reporter stacji PIX11 News James Ford, który dołączył zdjęcie bohaterskiego sąsiada.

USA. Kilkutygodniowa dziewczynka w krytycznym stanie. Trzy podwójne zarzuty dla matki

Czterotygodniowa dziewczynka przeżyła upadek z wysokości jednego piętra, ale lekarze oceniają jej stan jako krytyczny, z powodu złamanej czaszki, obrzęku mózgu oraz urazu nerek. Jej dwuletni brat ma obrażenia niezagrażające życiu. Dejhanay Jarrell została aresztowana. Przedstawiono jej podwójny zarzut usiłowania zabójstwa, dwa zarzuty o napaść i kolejne dwa zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

Marsz równościUSA. Rekordowo wysokie poparcie dla małżeństw jednopłciowych

Więcej o: