Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu z Finlandią. Poruszający gest kibiców obu drużyn

W Kopenhadze, w trakcie Euro 2020, doszło do groźnego incydentu. Jeden z zawodników, Christian Eriksen, stracił przytomność. Dramatyczne wydarzenia zjednoczyły kibiców obu drużyn, którzy z przeciwległych trybun skandowali imię i nazwisko Duńczyka.

W 43. minucie spotkania Danii z Finlandią Christian Eriksen nieoczekiwanie upadł na murawę. Zarówno piłkarze jak i sędzia natychmiast zrozumieli, że wydarzyło się coś złego. Okazało się, że niezbędna jest reanimacja. Przeprowadzili ją ratownicy, którzy wbiegli na murawę. Walka o życie i zdrowie Duńczyka trwała przez kilkanaście pełnych napięcia minut. Odzyskującego przytomność zawodniko zniesiono na noszach do szatni.

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Zawodnik został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Według najnowszych informacji UEFA stan Eriksena jest stabilny, z doniesień mediów wynika, że piłkarz mógł przejść zawał serca

Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu. Poruszający gest kibiców

Wydarzenie zszokowało kibiców. Na zdjęciach z trybun widać, że ludzie po obu stronach płakali. Do sieci trafiło też poruszające wideo, na którym fińscy kibicie skandują "Christian!", a Duńczycy odpowiadają, krzycząc "Eriksen!". 

 

Wydarzenia ze stolicy Danii wywołały zaniepokojenie i współczucie w Petersburgu, gdzie o 21.00 ma się rozpocząć kolejny mecz piłkarskich mistrzostw Europy (Rosja-Belgia). 

Wieczorem UEFA podjęła decyzję o wznowieniu meczu Dania-Finlandia o godzinie 20.30.

Więcej o: