Hiszpania. Są wyniki sekcji zwłok 6-latki, której ciało odnaleziono na dnie morza w torbie z kotwicą

Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka, której ciało odnaleziono na dnie morza bliko Teneryfy, zmarła z powodu utonięcia. Wciąż trwają poszukiwania jej młodszej siostry i ich ojca. Mężczyzna jest podejrzany o uprowadzenie dzieci.

Reuters przywołuje oświadczenie kanaryjskiego sądu, z którego wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci 6-letniej Oliwii był obrzęk płuc spowodowany nadmiarem wody. Ratownicy w sobotę wznowili poszukiwania jej rocznej siostry Anny i jej ojca - 37-letniego Tomasa Gimeno. Wcześniej musieli powrócić do portu na Teneryfie z powodu problemów technicznych ze statkiem poszukiwawczym. 

Zobacz wideo Trzech mężczyzn uprowadziło i próbowało wyłudzić od pokrzywdzonego 2 miliony złotych.

Ciało 6-latki zostało odnalezione w czwartek. Zwłoki znajdowały się w torbie obciążonej kotwicą z łodzi, która należy do 37-latka. 

Teneryfa. Ojciec miał porwać swoje córki. Poszukiwania trwają

Roczna Anna i 6-letnia Olivia zaginęły 27 kwietnia na Teneryfie, największej wyspie archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dziewczynki nie powróciły do domu po wizycie u swojego ojca.

Policja / Zdjęcie ilustracyjneNie żyje trzyletnia Zuzia z Torunia, nad którą mieli znęcać się rodzice

Zaginięcie zgłoszono 28 kwietnia - tego samego dnia służby odnalazły ok. 40 km od wybrzeża pustą, dryfującą łódź należącą do Gimeno. Na pokładzie znaleziono m.in. ślady krwi mężczyzny.

Jak informowała agencja Associated Press, matka Anny i Olivii miała usłyszeć od byłego męża, że "już nigdy nie zobaczy swoich dzieci". Mężczyzna miał też odwiedzić swoich rodziców z córkami i użyć słów, które brzmiały jak pożegnanie.

***

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

  • 800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;
  • 800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);
  • 22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;
  • 510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).
Więcej o: