USA: strzelanina w Austin w stanie Teksas. 13 rannych, dwie osoby w stanie ciężkim

W sobotę (12 czerwca) w centrum Austin w USA doszło do strzelaniny. Urzędnicy z Teksasu informują, że co najmniej 13 osób zostało rannych. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z krytycznymi, zagrażającymi życiu obrażeniami.

Strzelanina w centrum Austin - stolicy amerykańskiego stanu Teksas. 13 osób trafiło do szpitala, z czego dwie są w stanie krytycznym - podaje miejscowa policja. Sprawca jest poszukiwany. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone.

Zobacz wideo Przeżyła strzelaninę w USA, teraz krytykuje Trumpa i łatwy dostęp do broni

USA. Strzelanina w centrum Austin - 13 osób trafiło do szpitala

W centrum Austin w stanie Teksas (USA), w sobotę 12 czerwca doszło do strzelaniny

Służby EMS Austin-Travis County poinformowały w serii tweetów, że co najmniej 13 pacjentów wymagało natychmiastowej pomocy lub zostało przetransportowanych do lokalnych szpitali. Dwie osoby walczą o życie - są w stanie krytycznym. Stan pozostałych ofiar nie jest obecnie znany. 

Teksas. Podejrzany o strzelaninę mężczyzna wciąż pozostaje na wolności

Jak podaje abcnews.go.com nie ma na razie informacji o motywach strzelaniny. Policja poszukuje sprawcy, który wciąż pozostaje na wolności. Przekazano, że opis podejrzanego, który posiada teksańska policja, jest "niezbyt szczegółowy", ale sprawcą był prawdopodobnie mężczyzna.Reuters.com informuje, że tymczasowy szef departamentu policji w Austin Joseph Chacon poinformował, że incydent miał miejsce około godziny 1.30 czasu lokalnego.  

- Na tym etapie nie jest jasne, kto wywołał strzelaninę. Z uwagi na dużą ostrożność powiadomiliśmy grupę zadaniową FBI ds. terroryzmu - powiedział Chacon.

Według informacji przekazanych przez interia.pl do zdarzenia doszło w meksykańskiej restauracji Chupacabra znajdującej się w centrum Austin. Według portalu jest kilka ofiar, jednak informacji tych nie potwierdzają służby.

Więcej o: