Meghan Markle urodziła córkę. "Witamy na świecie Lilibet 'Lili' Dianę"

Meghan Markle urodziła córkę. To drugie dziecko jej i księcia Harry'ego. Dziewczynka urodziła się w piątek w szpitalu w Santa Barbara w stanie Kalifornia.

Sekretarz prasowy pary książęcej poinformował, że dziewczynka otrzymała imiona na cześć królowej Elżbiety i księżnej Diany - Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor.

"Z wielką radością Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę Lilibet "Lil" Dianę Mountbatten-Windsor" - poinformowano w oświadczeniu. Dziewczynka urodziła się w piątek o 11:40 w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii i ważyła 3,5 kg. W wydanym komunikacie podkreślono, że zarówno matka, jak i dziecko czują się dobrze.

Para ma już dwuletniego syna Archiego. Podziękowała "za ciepłe życzenia i modlitwy w momencie, kiedy cieszą się tym wyjątkowym czasem".

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Meghan Markle i książę Harry w wywiadzie z Oprah Winfrey. 'Księżna Diana nie byłaby zadowolona' Po wywiadzie Meghan i Harry'ego. "Księżna Diana nie byłaby zadowolona"

Wywiadu u Oprah

W marcu został wyemitowany głośny wywiad Harry'ego i Meghan w niedzielę na antenie amerykańskiej telewizji CBS. Małżeństwo w rozmowie z Oprah Winfrey opowiedziało o tym, jak z ich perspektywy wyglądało życie w rodzinie królewskiej oraz dlaczego zdecydowali się zrezygnować z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.

Na temat wywiadu wypowiedziała się ekspertka ds. monarchii brytyjskiej, dr Wioletta Wilk-Reguła. Powiedziała, że Meghan wystąpiła u Winfrey jako celebrytka, którą była kiedyś. - To w stylu amerykańskim, że siada się przed kamerą i opowiada się o różnych osobistych sprawach - zauważyła ekspertka. Dodała również, że księżna Diana, matka księcia Harry’ego prawdopodobnie nie byłaby zadowolona z udzielonego wywiadu.

Brytyjczycy ocenili wywiad Meghan i Harry'ego. Zaskakujące wyniki sondażu Brytyjczycy ocenili wywiad Meghan i Harry?ego. Zaskakujące wyniki sondażu

Więcej o: