Mensa przyjęła dwulatkę. To najmłodsza Amerykanka w stowarzyszeniu

Dwuletnia Kashe ze Stanów Zjednoczonych została przyjęta do Mensy. Członkami stowarzyszenia mogą zostać jedynie ludzie o bardzo wysokim ilorazie inteligencji.

Jak podaje CNN, dwuletnia Kashe Quest z Kalifornii została właśnie przyjęta do Mensy. Dziewczynka potrafi m.in. nazwać wszystkie pierwiastki układu okresowego, zidentyfikować wszystkie 50 stanów według kształtu i położenia, uczy się hiszpańskiego, opanowała już język migowy.

Ojciec Kashe w rozmowie z CNN podkreślił, że jest bardzo ciekawa świata i często zadaje pytanie "dlaczego?". Jak dodał, kiedy tylko wypowiedziała swoje pierwsze słowo, jej umiejętności szybko się rozwinęły. Wkrótce zaczęła mówić zdaniami zawierającymi pięć lub więcej słów.

 
Zobacz wideo Posłanka Marcelina Zawisza karmiła dziecko w czasie wypowiedzi na sejmowej komisji zdrowia

$Szczepienia Covid 19 dla nauczycieliMilion dolarów w covidowej loterii w USA. Jakie wygrane czekają w Polsce?

Najmłodsza członkini Mensy

Jej rodzina zaczęła sobie zdawać sprawę, że dziecko jest bardzo rozwinięte jak na swój wiek. - Po prostu bardzo szybko przyswajała różne rzeczy i była naprawdę zainteresowana nauką - stwierdziła matka.

Rodzice zabrali dziewczynkę do psychologa, który przeprowadził testy. Wynikało z nich, że Kashe ma IQ równe 146. - Chcieliśmy mieć pewność, że dajemy jej wszystko, czego potrzebuje, jeśli chodzi o jej rozwój i naturalną ciekawość - powiedziała matka. Jednocześnie rodzice podkreślają, że chcą, aby dziewczynka miała normalne dzieciństwo. - Ona nadal jest małą, normalną dwulatką, która ma swoje humory i napady złości. Inny jest tylko sposób w jaki się z nią komunikujemy, ponieważ jest w stanie zrozumieć nieco więcej - zaznaczyła jej matka.

 

Mark Brzeziński może zostać nowym ambasadorem USA w PolsceMark Brzeziński ambasadorem USA w Polsce? Kandydaturę rozważa Joe Biden

Więcej o: