Kalifornia. Strzelanina w San Jose. Nie żyje co najmniej osiem osób

Co najmniej osiem osób zginęło, a wiele zostało rannych w strzelaninie w San Jose w Stanach Zjednoczonych. Napastnik otworzył ogień w centrum kontroli Zarządu Transportu Drogowego.

Do strzelaniny doszło w środę rano czasu lokalnego w centrum kontroli Zarządu Transportu Drogowego w San Jose w Kalifornii. Początkowo zastępca szeryfa hrabstwa Santa Clara, Russell Davis, powiedział dziennikarzom, że "zginęło wiele osób", a służby potrzebują czasu, aby określić, ile dokładnie jest ofiar śmiertelnych. Po godzinie 19:00 polskiego czasu burmistrz San Jose Sam Liccardo powiedział, jak cytuje CNN, że najprawdopodobniej w strzelaninie zginęło siedem osób. Chwilę później Davis poinformował, że może potwierdzić śmierć dziewięciu osób, w tym napastnika. Wiele osób zostało rannych.

Davis poinformował również, że napastnik był pracownikiem Zarządu Transportu Drogowego.

USA. Strzelanina w Kalifornii. Są ofiary śmiertelne

Burmistrz miasta Sam Liccardo napisał wcześniej na Twitterze, że "napastnik nie jest już zagrożeniem", a cały budynek został ewakuowany. Zapowiedział również, że poda wkrótce poda więcej informacji.

Lokalny oddział ABC News poinformował, że budynek był zamknięty, stąd wniosek, że napastnik otrzymał dostęp od jednego z pracowników lub włamał się.

Zobacz wideo 21-latek ostrzeliwał przejeżdżające samochody. Usłyszał dziewięć zarzutów
Więcej o: