Chiny. Zginęło 21 uczestników górskiego ultramaratonu. Akcja poszukiwawcza trwała całą noc

Dwudziestu jeden biegaczy zginęło w sobotę na trasie ultramaratonu w chińskiej prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach - podała państwowa Agencja Xinhua. Na trasie 100-kilometrowego biegu doszło do załamania pogody.

Poszukiwania zaginionych biegaczy, którzy wzięli udział w ultramaratonie na terenie rezerwatu przyrody w pobliżu miasta Baiyin w prowincji Gansu, zakończono nocą z soboty na niedzielę. W biegu wzięło udział 172 biegaczy, a trasa wiodła przez górzyste tereny.

Zobacz wideo Tajwan kopie studnie i zasiewa chmury. Z suszą jest jeszcze jeden problem. Chodzi o mikroprocesory [OKO NA ŚWIAT]

Chiny. 21 osób zginęło podczas ultramaratonu

W sobotę około południa na trasie biegu doszło do załamania pogody. Ubranych w lekkie stroje biegaczy zaskoczył nagły spadek temperatury, burza gradowa i silny wiatr. Bieg przerwano, rozpoczęto też poszukiwania zaginionych.

Na trasie odnaleziono 21 ciał. Ostatnią osobę zlokalizowano w niedzielę rano. Uratowano 151 osób. Ośmioro maratończyków odniosło lekkie obrażenia. Jak pisze Agencja Xinhua, w poszukiwaniach uczestniczyło ponad 1200 osób. W nocy akcję utrudniała niska temperatura, a także lawina błotna, która zeszła w rejonie poszukiwań.

Więcej o: