Rzym. Rusza rekrutacja na Studia Janopawłowe - roczna podyplomówka poświęcona papieżowi Polakowi

Rusza rejestracja na JP2 Studies, czyli Studia Janopawłowe w Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu, znanym także jako Angelicum. Rekrutacja potrwa do przedostatniego tygodnia września.
Zobacz wideo Papież: JPII kazał odłożyć 'do archiwum' sprawę molestowania

"Czy chciałbyś czerpać mądrość ze źródeł myśli św. Jana Pawła II i wraz z nim szukać odpowiedzi na najpilniejsze pytania naszych czasów?" - pytają władze papieskiej uczelni i zachęcają do zapisywania się na nowy kierunek poświęcony polskiemu papieżowi.

Rozpoczyna się nabór na JP2 Studies w Rzymie

Studia Janopawłowe będą odbywać się Instytucie Kultury św. Jana Pawła II na Wydziale Filozoficznym Angelicum, a więc prawdopodobnie stacjonarnie w Rzymie (choć uczelnia zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w związku z pandemią) i potrwają rok. Interdyscyplinarny program studiów podyplomowych został stworzony z myślą o studentach z całego świata - skierowany jest zarówno do duchownych, jak i świeckich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II

Kardynał Stanisław Dziwisz broni Jana Pawła IIKard. Dziwisz broni JP II i siebie przed zarzutami o tuszowanie pedofilii

W czasie dwóch semestrów studiów przewidzianych jest 230 godzin wykładów i seminariów, za które można uzyskać do 50 punktów ECTS. Kursy zostały podzielone na trzy bloki: 

  1. Myślenie o św. Janie Pawle II,
  2. Myślenie ze św. Janem Pawłem II,
  3. Św. Jan Paweł II - konteksty.

W pierwszej grupie kursów znalazły się przedmioty podstawowe, dotyczące życia i twórczości Jana Pawła II, a także najważniejsze zagadnienia z zakresu nauczanej przez niego filozofii, teologii i nauk społecznych. Drugi z programów obejmuje dodatkowe wykłady i kursy praktyczne, poświęcone "wyzwaniom współczesnego świata i Kościoła w świetle nauczania św. Jana Pawła II". W ostatnim bloku planowane są natomiast wykłady uzupełniające, które pomogą poszerzyć wiedzę o nauczaniu polskiego papieża w szerszym kontekście filozoficznym i teologicznym.

Rekrutacja na pierwszą edycję Studiów Janopawłowych rozpoczyna się we wtorek 18 maja i potrwa do trzeciego tygodnia września 2021. 

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Hiszpanii pół roku po zamachu w PortugaliiTen drugi zamach na Jana Pawła II

Więcej o: