Zawaliła się trybuna w nowej chasydzkiej synagodze. Są zabici i wielu rannych, niektórzy ciężko

Co najmniej dwie osoby zginęły, około 100 osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w synagodze w izraelskim osiedlu na Zachodnim Brzegu. W świątyni trwały modlitwy. Według części mediów synagoga mogła nie być jeszcze w pełni ukończona.
Zobacz wideo Grad rakiet nad Tel Awiwem. Dramatyczna relacja Polki

Do masowego wypadku doszło w niedzielę po południu podczas niedzielnych modlitw. Chasydzka synagoga znajduje się w Giwat Ze’ew, izraelskim osiedlu na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Na nagraniu z transmisji ze świątyni widać, że w pewnym momencie runęła część wysokiej trybuny, na której znajdowali się uczestniczący w modlitwie.

Jak podaje BBC News, są co najmniej dwie ofiary śmiertelne, a około 100 osób zostało rannych. Stan co najmniej pięciu z nich jest poważny. Na miejscu pracują służby. 

Część mediów podaje, że budynek nie był w pełni ukończony i oddany do użytku, a władze społeczności ostrzegały wiernych, że nie powinni z niego korzystać.

Od tygodnia trwa eskalacja konfliktu i Izraelu i terytoriach palestyńskich, w tym ostrzał Izraela przez Hamas oraz bombardowania Strefy Gazy przez Izrael. Obecnie nic nie wskazuje, by wypadek w synagodze był powiązany z tymi wydarzeniami. 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Zawaliła się trybuna w nowej chasydzkiej synagodze. Są zabici i wielu rannych, niektórzy ciężko
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl