Węgry. Pacjent dostał na raz sześć dawek szczepionki Pfizer. "Żartowali, że to ochrona na pięć lat"

Obywatel Węgier otrzymał sześć dawek szczepionki Pfizer na raz. Choć mężczyzna nie miał poważnych objawów, dostał skierowanie do szpitala. - W szpitalu potraktowano mój przypadek z humorem. Zażartowano, że teraz jestem chroniony na cztery-pięć lat - przekazał 69-latek.

Do niecodziennej sytuacji doszło w węgierskim mieście Szombathely znajdującym się tuż przy granicy z Austrią. To właśnie tam 7 maja przypadkowo podano 69-latkowi sześć dawek preparatu firmy Pfizer. - Okazało się, że chyba za dużo dostałem, bo gdy przyszła kolej następnych osób zapisanych na ten preparat, to już nie było szczepionki - powiedział Laszlo Szakacs cytowany przez portal vaol.hu. Po powrocie do domu mężczyzna otrzymał telefon ze szpitala. Poinformowano go wówczas, że otrzymał kilka dawek szczepionki i skierowano go na ostry dyżur.

Zobacz wideo Rząd skrócił okres pomiędzy pierwszą a drugą dawką. Zmiana ma wejść w życie od 17 maja. "Jest ona podyktowana także dostępnością szczepionek"

Mężczyzna dostał sześć dawek szczepionki. "W szpitalu potraktowano mój przypadek z humorem"

Mężczyzna wyjaśnił, że nie miał poważnych objawów. 69-latek przez kilka godzin miał stan podgorączkowy (temperaturę 37 stopni), a jego ciśnienie krwi wzrosło do 180, jednak Szakacs uważa, że było to spowodowane stresującą sytuacją.

- Musiałem spędzić noc w szpitalu. Nie dali mi żadnych lekarstw i następnego dnia wypuścili do domu - wyjaśnił Węgier. I dodał, że "w szpitalu potraktowano mój przypadek z humorem". - Zażartowano, że teraz jestem chroniony na cztery-pięć lat - dodał. Następnego dnia został wypisany ze szpitala.

Mężczyzna czuje się dobrze i wrócił do pracy. Jak donosi portal vaol.hu, Szakacs przyznał, że lekarz wykonujący szczepienie powiedział mu, że robi to po raz pierwszy. 69-latek uważa, że to dlatego doszło do pomyłki.

Luzowanie obostrzeń - lista zmian od 15 maja. Powrót ogródków restauracyjnychLuzowanie obostrzeń - lista zmian od 15 maja. Powrót ogródków restauracyjnych

Koronawirus na Węgrzech 

Od początku pandemii koronawirusa na Węgrzech potwierdzono 796 390, przypadków zakażeń wirusem (81 491 zarażeń na 1 mln osób), a na COVID-19 zmarło 29 041 obywateli tego kraju. Dotychczas (tj. 14 maja) podano 7 110 455 dawek szczepionek przeciw koronawirusowi.

Pandemia koronawirusa. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie, 13 stycznia 2021Ministerstwo Zdrowia: 2896 nowych zakażeń i 298 ofiar śmiertelnych

Więcej o: