Indie. 150 ciał w rzece Ganges. Media: To prawdopodobnie ofiary COVID-19

W poniedziałek w zachodniej części Indii, w rzece Ganges i na jej brzegach, znaleziono ok. 150 ciał. Jak donosi stacja Times Now, najprawdopodobniej są to ofiary COVID-19. Tego samego dnia BBC przekazało, że na północy kraju znaleziono kolejnych 40 ciał.

Sytuacja epidemiologiczna w Indiach w ciągu ostatnich kilku tygodniu znacznie się pogorszyła, a każdego dnia setki mieszkańców kraju umiera z powodu COVID-19. System opieki zdrowotnej w wielu miejscach w Indiach jest niewydolny, a butle z tlenem są niedostępne nawet na czarnym rynku.

Zobacz wideo Indie. Pasażerowie wsiedli do samolotu zdrowi, wyszli zakażeni

Indie. Znaleziono ok. 150 ciał. Najprawdopodobniej są to ofiary COVID-19

Na Twitterze indyjskiej stacji telewizyjnej Times Now opublikowano wideo, na którym widać kilkadziesiąt ciał leżących na brzegu Gangesu w miejscowości Buxar (na zachodzie Indii), kolejny były w wodzie. Jak podaje telewizja, najprawdopodobniej to osoby, które zmarły na COVID-19.

Johannah z rodzicami, 2019 r. 5-latka przez pandemię od ponad roku nie widziała rodziców. Utknęła w Indiach

W poniedziałek BBC poinformowało, że nad brzegiem Gangesu w północnych Indiach, między stanami Bihar i Uttar Pradesh, porzucono ciała przynajmniej 40 osób (jak twierdzi stacja - niektóre media mówią nawet o 100 ciałach). BBC przekazało, że nie są znane okoliczności, w jakich ciała znalazły się nad rzeką, a lokalne media uważają, że także są to zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19. Stan, w jakim się znajdują, sugeruje, że mogły leżeć tam nawet kilka dni.

Virus Outbreak India Powikłanie po COVID-19 w Indiach. Groźny "czarny grzyb" atakuje ozdrowieńców

Koronawirus w Indiach

6 maja w Indiach padł rekord zakażeń koronawirusem, potwierdzono go u 412 262 osób, tego dnia na skutek ciężkiego przebiegu COVID-19 zmarło 3980 obywateli tego kraju. Od marca liczba zakażeń koronawirusem w Indiach systematycznie wzrasta. Od początku pandemii odnotowano 22 992 517 przypadków (16 900 na 1 mln obywateli Indii), z czego 249 992 osób zmarło w wyniku ciężkiego przebiegu COVID-19. Do 10 maja w pełni zaszczepionych obywateli Indii było zaledwie 2,6 proc. (35 906 905 osób z 1,4 mld). W poniedziałek 10 maja 329 942 osób otrzymało pozytywny wynik tekstu na koronawirusa. 

Więcej o: