Kanada. Polski pastor zatrzymany przez policję i zakuty w kajdanki. Jest nagranie

Kanadyjska policja zatrzymała pastora Artura Pawłowskiego w związku z łamaniem restrykcji epidemicznych. Mężczyzna zorganizował nabożeństwo, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób bez masek. W trakcie zatrzymania Pawłowski nazywał policjantów "gestapowcami" i "nazistami".

Do zatrzymania Artura Pawłowskiego i jego brata doszło w sobotę na autostradzie. Jak widać na nagraniu opublikowanym na Facebooku Pawłowskiego, samochód, którym jechał, został zatrzymany przez policję.

Kanada. Artur Pawłowski zatrzymany

Już na samym początku, gdy policjant tylko poinformował o zatrzymaniu, przebywający w aucie mężczyźni zaczęli mówić o "nazistach" i "gestapo". W pewnym momencie Pawłowski wysiadł z samochodu i stanął na środku pasa drogowego. Funkcjonariusze go zatrzymali, zakuli w kajdanki i siłą przenieśli do radiowozu. 

"Calgary Herald" informuje, że wcześniej Pawłowski zorganizował w kościele nabożeństwo, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy nie przestrzegali zasad dystansu i nie nosili masek. 

Policja w Calgary informuje, że Pawłowskiemu postawiono zarzuty w związku z organizowaniem nielegalnych zgromadzeń publicznych i zachęcaniem innych osób do udziału w tych wydarzeniach. Policja podkreśla w komunikacie, że rozumie potrzebę uczestniczenia w wydarzeniach religijnych. "Jednak, jako, że znajdujemy się w środku globalnej pandemii, musimy przestrzegać nakazów związanych ze zdrowiem publicznym, aby zapewnić każdemu bezpieczeństwo" -  czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Koniec węgla w Polsce nieunikniony. Jak Śląsk poradzi sobie bez górnictwa?

Pawłowski już wcześniej wchodził w konflikt z policją w Calgary. Także w przeszłości chodziło o nieprzestrzeganie obostrzeń. Kaznodzieja w kwietniu dwukrotnie wyganiał policjantów z kościoła, gdy przyszli przeprowadzić kontrolę w związku z ewentualnym łamaniem restrykcji. 

Kanada. Polski ksiądz znów wyrzucił policję z kościoła. 'Zachowują się jak gestapo!'Kanada. Pastor polskiego pochodzenia znów wyrzucił policję z kościoła

Więcej o: