83-latek jechał wózkiem elektrycznym po autostradzie. Pomogli mu policjanci

Niemieccy policjanci zostali powiadomieni, że po autostradzie jedzie starszy mężczyzna na elektrycznym wózku. 83-latek najpewniej pomylił drogę. Funkcjonariusze pomogli mu bezpiecznie dotrzeć do domu.
Zobacz wideo Funkcjonariusz na wolnym i dwóch innych kierowców razem zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę w audi

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w czwartek 6 maja w okolicach miejscowości Melsdorf w Niemczech. Około godziny 11 tamtejsi policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych kierowców, że po autostradzie porusza się starszy mężczyzna na wózku elektrycznym.

Policjanci przyjechali na miejsce, gdzie informacje podane w zawiadomieniu potwierdziły się. Jak relacjonują funkcjonariusze, mężczyzna jechał do ośrodka opiekuńczego w Kilonii, którego jest mieszkańcem. Najprawdopodobniej senior pomylił drogę do domu i w konsekwencji trafił na autostradę.

Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej elektrowni jądrowejUkraina. Skonfiskowano 1500 butelek wódki z Czarnobyla

Niemcy. Policjanci pomogli starszemu panu dotrzeć do domu

Na miejscu obecne były dwie załogi policyjne. Mundurowi załadowali 180-kilogramowy wózek do jednego z radiowozów. Starszy pan natomiast został przewieziony przez policjantów do ośrodka innym samochodem. "Udało się przywieźć 83-letniego mężczyznę do placówki opiekuńczej na obiad" - dodaje niemiecka policja w jednym z postów w mediach społecznościowych. "W obiekcie należało najpierw naładować akumulator pojazdu" - zaznaczają policjanci.

Więcej o: