Bangladesz. Zderzyły się dwie łodzie. Co najmniej 26 osób nie żyje

Co najmniej 26 osób zginęło w zderzeniu dwóch łodzi w środkowym Bangladeszu - informuje lokalna policja. Kilka osób zaginęło. Trwają poszukiwania.
Zobacz wideo Eemslift Hendrika. Akcja ratunkowa

Do wypadku doszło na rzece na rzece Padma w pobliżu miasta Shibchar. Zderzyła się tam łódź pasażerska i statek, który przewoził piasek. Takie jednostki są często głęboko zanurzone i mogą być słabo widoczne na wzburzonej wodzie i przy słabym oświetleniu.

Nie żyje co najmniej 26 osób

Łodzią podróżowało co najmniej 30 osób. Po kolizji policjanci wyłowili z wody 26 ciał. - Ratownicy znaleźli 26 martwych ciał, a niektórych nadal może brakować - powiedział jeden z funkcjonariuszy policji, cytowany przez agencję Reutera. Pięć osób udało się uratować. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Służby poszukują zaginionych osób, dlatego możliwe, że liczba ofiar wzrośnie.

Wypadki na wodzie są częste w Bangladeszu, gdzie transport rzeczny odgrywa kluczową rolę. Kraj jest poprzecinany setkami rzek, które uchodzą do Zatoki Bengalskiej. Na początku kwietnia zginęło ponad 30 osób, gdy prom pasażerski zderzył się z większym statkiem towarowym. W czerwcu ubiegłego roku w zderzeniu dwóch statków pasażerskich zginęły 32 osoby, a w lutym 2015 roku co najmniej 78 osób, gdy przepełniony statek pasażerski zderzył się z łodzią towarową.

Więcej o: