Niemcy. Zabójstwo czterech osób w klinice w Poczdamie. Nowe ustalenia

W klinice w Poczdamie policja odkryła ciała czterech osób, które najprawdopodobniej były pacjentami placówki. W sprawie zatrzymana została 51-letnia kobieta.

Jak podaje "Bild", w środę około godziny 21 policjanci weszli do kliniki medycznej w Poczdamie w Niemczech. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że w przychodni znajdują się zwłoki dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Dziennik dodaje, że narzędziem zbrodni był nóż. 

Niemcy. Zabójstwo czterech osób w klinice w Poczdamie

"Potsdamer Neueste Nachrichten" dodaje, że obrażenia zmarłych wskazują na znaczną brutalność zabójcy. Dodatkowo dziennikarze ustalili, w jaki sposób doszło do zgłoszenia przestępstwa. Według ich ustaleń 51-latka po popełnieniu zbrodni wróciła do domu i opowiedziała o wszystkim mężowi. 

W klinice znaleziono ciała czterech osób - każde z nich znajdowało się w innym pokoju, ale na tym samym oddziale. Kolejna osoba została poważnie ranna. Wiele wskazuje na to, że tragicznie zmarli byli pacjentami kliniki, którzy przebywali na oddziale opieki paliatywnej (świadczącej usługi pacjentom nieuleczalnie chorym). "Tagesspiegel" podaje natomiast, że ofiarami są osoby niepełnosprawne intelektualnie z chorobami mięśni i kręgosłupa.

Na miejscu do rana pracowali technicy kryminalistyczni, lekarze medycyny sądowej i prokurator. Przesłuchani zostali także świadkowie. 

Rzecznik policji Torsten Herbs potwierdził, że aresztowano już jedną osobę. Jest nią 51-letnia kobieta, wobec której "skierowano poważne podejrzenia" o zabójstwo czterech osób. Niemieckie media podają, że podejrzana była pracownikiem kliniki, w której doszło do zbrodni. Policja nie potwierdza na razie doniesień, że była ona pielęgniarką.

Policja wprowadziła też blokadę wiadomości, ponieważ nie wszyscy krewni zabitych zostali już powiadomieni o wydarzeniach w klinice. Informacje o ofiarach i okolicznościach przestępstwa zostaną podane do wiadomości publicznej po wstępnych ustaleniach śledczych.

Klinika Oberlin, w której doszło do tej zbrodni, zajmuje się m.in. opieką nad ciężko chorymi pacjentami. W placówce znajduje się miejsce dla 162 pacjentów. Na stałe pracuje tam do około 300 osób. Klinika jest jednym z punktów dużego kompleksu, w którym znajduje się przychodnia, przedszkola, szkoły, miejsca pracy, poradnie i mieszkania dla osób niepełnosprawnych. 

Szczepionka firmy AstraZenecaBelgia była ostrzegana, że kontrakt koncernu z UE zawiera luki

Więcej o: