Kanada. Pastor polskiego pochodzenia znów wyrzucił policję z kościoła. "Zachowują się jak gestapo!"

Artur Pawłowski, pastor polskiego pochodzenia mieszkający w Kanadzie, po raz kolejny wyrzucił policjantów z kościoła w Calgary. Funkcjonariuszy, którzy przyszli do świątyni razem z urzędniczką oraz nakazem kontroli duchowny nazwał "chorymi" i powiedział, że "zachowują się jak gestapo".

Artur Pawłowski opublikował nagranie z interwencji funkcjonariuszy w serwisie YouTube. Pastor nie chciał rozmawiać z policjantami, którzy przerwali mu prowadzenie mszy.

 

Artur Pawłowski - kanadyjski pastor polskiego pochodzenia kolejny raz wyrzucił policję z kościoła

Na nagraniu widzimy, jak duchowny wychodzi do funkcjonariusz, którzy chcieli przeprowadzić w świątyni kontrole. Wzburzony pastor wyjaśnił, że służby mogły wcześniej umówić się z nim na spotkanie, a nie nachodzić go podczas prowadzenia nabożeństwa. Mimo że urzędniczka wcześniej zapytała duchownego, czy kontrolą nie przerywają uroczystości, ponieważ nie mieli takich intencji.

Pastor nie chciał współpracować z funkcjonariuszami i urzędniczką, kazał im kontaktować się z prawnikiem i dodał, że nie chce z nimi rozmawiać. - Jesteście chorzy! Zachowujecie się jak gestapo - krzyczał. Kiedy funkcjonariusze opuszczali już teren świątyni duchowny nazywał ich "komunistami" oraz "nazistami", a następnie zwrócił kamerę na siebie i odchodzących mundurowych określił mianem "słabych i złych ludzi".

Mateusz MorawieckiOdmrażanie gospodarki - od kiedy otwarte kina i restauracje? [HARMONOGRAM]

Pastor kolejny raz nazywa funkcjonariuszy "gestapo" i wyrzuca ze świątyni

To nie pierwszy raz, kiedy pastor Artur Pawłowski wyrzuca policjantów i inspekcję sanitarną z kościoła i nazwa ich "gestapo". W Wielką Sobotę funkcjonariusze również chcieli przeprowadzić kontrole w kościele, jednak także wtedy pastor wyrzucił mundurowych. "Proszę natychmiast opuścić tę posesję" - krzyczał. Pracowniczka służb sanitarnych próbowała rozmawiać z duchownym, jednak cały czas przekrzykiwał kobietę. "Niczego nie chcę słyszeć. Wyjść! Wyjść!" - mówił. 

Zniesienie obowiązku noszenia masek na dworzeRząd zdecydował ws. masek na świeżym powietrzu. Niedzielski: Ważna data

Pastor Pawłowski protestował przeciwko obostrzeniom i noszeniu maseczek

Mieszkający w Kanadzie duchowny, Artur Pawłowski w kwietniu 2020 r. został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 1200 dolarów za organizowanie nabożeństwa w czasie zakazu zgromadzeń większych niż do 15 osób. Pastor jest także znany ze swoich homofobicznych poglądów i protestów przeciwko obostrzeniom epidemicznym oraz noszeniu maseczek.

Zobacz wideo PiS oskarżył KO o podporządkowywanie się władzy kościelnej, padły słowa o biskupie - mobberze i alkoholiku. Tak pozbawiono Głódzia honorowego obywatelstwa Warszawy
Więcej o: