Paryż. Taniec, alkohol i śpiew. Nielegalna impreza na kilkaset osób. Interweniowała policja [WIDEO]

W paryskim parku Buttes-Chaumont kilkaset osób bawiło się na imprezie na świeżym powietrzu. Nie zważając na obowiązujące obostrzenia, uczestnicy zabawy tańczyli, przytulali się i śpiewali, a park zamienił się w ogromny klub pod chmurką.

"W tej chwili setki ludzi uczestniczą w improwizowanej imprezie w parku Buttes-Chaumont w Paryżu" - informowały francuskie media w niedzielne popołudnie. Uczestnicy potańcówki złamali przynajmniej kilka zakazów, a relację z całego zgromadzenia publikowali w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Francja. Tajnie kolacje ministrów podczas lockdownu. "Wchodzisz za drzwi i nie ma

Paryż. Nielegalna dyskoteka w parku. Policja próbowała zakończyć imprezę

W paryskim parku Buttes-Chaumont w niedzielę zorganizowano nielegalną imprezę plenerową. Zdjęcia i filmy z tego wydarzenia trafiły do internetu. Na udostępnionych nagraniach widać tłumy ludzi, którzy bawią się bez maseczek i bez zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Tańcom i śpiewom towarzyszyła duża ilość alkoholu. 

Sycylia. 870 trumien czeka na pochówek pod namiotem. Problemem zbliżająca się fala upałówSycylia. 870 trumien czeka na pochówek. Nawet od roku. Zmarli leżą też w domach

Na nagraniu udostępnionym przez francuskiego dziennikarza widać, jak w parku interweniowała policja próbująca zakończyć beztroską imprezę, w której wzięły udział setki osób.

We Francji wciąż obowiązują surowe obostrzenia ze względu na złą sytuację epidemiologiczną. Uczestnicy niedzielnego party w paryskim parku złamali przynajmniej kilka przepisów: obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką, obowiązek zachowania dystansu społecznego, zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 6 osób na świeżym powietrzu, a także zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Koronawirus we Francji. Trudna sytuacja

Sytuacja epidemiologiczna we Francji jest trudna, a ilość nowych przypadków zakażenia koronawirusem rośnie. Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano 208 518 zachorowań. W niedzielę wykryto 24 465 nowych przypadków, zmarło tego dnia 145 osób.

Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia władze kraju miały poczucie, że poradziły sobie z pandemią - dziennie wykrywano wtedy mniej niż tysiąc nowych zachorowań na COVID-19. Kolejne miesiące przyniosły jednak trend wzrostowy, a ostatnie dni - rekordową ilość nowych zakażeń koronawirusem.

Dramatyczna sytuacja w IndiachDramatyczna sytuacja w Indiach. Unia Europejska i USA szykują pomoc

W kraju zmarło łącznie od początku pandemii ponad 102 tysiące osób, w sumie stwierdzono 5 498 044 przypadków - wynika z danych portalu worldometers.info

Więcej o: