Indonezyjska marynarka: Wrak okrętu podwodnego odnaleziony. Jednostka rozpadła się na trzy części

Indonezyjski okręt podwodny został odnaleziony. Cała załoga nie żyje - poinformowała marynarka wojenna.

Zaginiony okręt zatopiony był na 850 metrach głębokości. Przedstawiciele indonezyjskiej marynarki wojennej przekazali w niedzielę, że jednostka rozpadła się na trzy części. Ratownicy znaleźli nowe przedmioty, w tym kamizelkę ratunkową, która ich zdaniem należała do załogi. Żaden z 53 marynarzy nie przeżył. Przyczyna katastrofy wciąż jest nieznana.

Zobacz wideo Pożar na amerykańskim okręcie USS Bonhomme Richard

Zagięcie okrętu na Morzu Balijskim

Okręt podwodny zaginął w środę podczas ćwiczeń torpedowych na północ od Bali - indonezyjska marynarka wojenna straciła kontakt z 53-osobową załogą. Służby podejrzewały, że okręt mógł zejść na głębokość poniżej 500 metrów, co mogłoby doprowadzić do zmiażdżenia jednostki przez ciśnienie wody. Rzecznik indonezyjskiego wojska poinformował, że załoga okrętu miała zapas tlenu, który skończył się w sobotę około 3:00 czasu lokalnego (około północy czasu polskiego). W sobotę namierzono okręt. Znaleziono również kilka przedmiotów należących do załogi.

Jednostka o masie 1395 ton została zbudowana w Niemczech w 1977 roku. Jak podaje ministerstwo obrony, dołączyła do floty indonezyjskiej w 1981 roku. W Korei Południowej przeszła dwuletni remont, który zakończono w 2012 roku.

Więcej o: