Majorka. Kaszlał, opuszczał w pracy maskę i mruczał: "Dziś pozakażam wszystkich". Zakaził 22 osoby

40-letni mieszkaniec miasta Manacor na Majorce wiedząc, że ma koronawirusa, przyszedł do pracy, poszedł na siłownię i celowo zarażał swoich znajomych. Zakażenia wykryto już u 22 osób. Mężczyzna został aresztowany.

"40-letni mężczyzna został zatrzymany w piątek. Kilka dni wcześniej pojawił się w pracy z zamiarem zakażenia kolegów" - podaje Policia Nacional.

Zobacz wideo Hiszpańska policja i służby medyczne dziękują sobie nawzajem za walkę z koronawirusem

Miał koronawirusa. Zakaził kolegów z pracy

Kilka dni przed wykryciem ogniska koronawirusa w miejscu pracy 40-latka, wykazywał on objawy zakażenia COVID-19. Nie uszło to uwadze współpracowników, którzy próbowali namówić mężczyznę na powrót do domu.  Mężczyzna miał wysoką gorączkę i kaszel. "Pod koniec dnia wykonał test PCR na COVID-19, ale nie czekał na wynik. Następnego dnia wrócił do pracy oraz poszedł do swojej lokalnej siłowni" - podaje hiszpański portal Elmananerodiario.

Koncert zespołu Love of Lesbian, BarcelonaEksperyment w Barcelonie. 5000 osób na koncercie, bez dystansu

W pracy zarówno kierownik, jak i personel nalegali, aby wrócił do domu, ponieważ może zarażać inne osoby. 40-latek zignorował współpracowników i krążył po lokalu, kaszląc i opuszczając maskę. Policja poinformowała, że odgrażał się po cichu, iż "dziś pozakaża wszystkich koronawirusem".

Pozytywny test 40-latka. Masowe badanie

Okazało się, że wynik testu na koronawirusa u 40-latka jest pozytywny. Zaniepokojeni współpracownicy również zostali zbadani. "U pięciu z nich uzyskano pozytywny wynik, co z kolei spowodowało, że zakazili kilku swoich krewnych, w tym troje rocznych dzieci" - podaje Elmananerodiario. Policja stwierdziła, że jego działania spowodowały łącznie 22 infekcje, ale żadna nie wymagała leczenia szpitalnego.

Trzy osoby, które przebywały na siłowni z zakażonym, również otrzymały pozytywny wynik testu i - jak się okazało - przekazały wirusa najbliższym. 40-latek został zatrzymany jako domniemany sprawca i stanął w piątek przed sądem. Ten nakazał warunkowe wypuszczenie chorego na COVID-19 z aresztu. Postawiono mu zarzut świadomego działania na szkodę zdrowia publicznego.

HiszpaniaHiszpania. Fatamorgana u wybrzeży Barcelony. Turyści widzieli "pływające miasto"

W ostatnim tygodniu w Hiszpanii wykryto ponad 121 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Osoby, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki, stanowią 22,1 procent tamtejszej populacji. 

Więcej o: