Putin zgodził się na spotkanie z Zełenskim. "W dowolnym dla niego czasie"

Władimir Putin jest gotowy spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim "w dowolnym dla niego czasie" w Moskwie - informują rosyjskie media.

- Powstaje pytanie: o czym chcemy rozmawiać na tym spotkaniu? Jeśli mówimy o omawianiu problemów Donbasu, to przede wszystkim kierownictwo Ukrainy powinno spotkać się z przywódcami Donieckiej Republiki Ludowej, a dopiero potem omówić te problemy z przedstawicielami państw trzecich - powiedział Putin, zaliczając Rosję do "państw trzecich". Spotkanie w Donbasie Władimirowi Putinowi zaproponował 20 kwietnia prezydent Ukrainy. Putin jednak stwierdził, że gotowy jest na spotkanie w Moskwie.

Wcześniej w czwartek rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu nakazał żołnierzom stacjonującym blisko granicy z Ukrainą powrót do swoich stałych baz. - Zdecydowałem zakończyć ćwiczenia w Południowym i Zachodnim Okręgu Wojskowym - powiedział. Minister stwierdził, że założone cele manewrów zostały osiągnięte.

Zobacz wideo Rosyjskie wojsko u granic Ukrainy. Ociepa: Jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze

Manewry wojsk rosyjskich na Krymie 

Rosja zorganizowała na zaanektowanym Krymie manewry wojskowe. Zdaniem władz w Kijowie i części zachodnich ekspertów to kolejne działanie Moskwy, które eskaluje napięcie w pobliżu granic Ukrainy. W czwartek na zaanektowany przez Rosję Krym przyleciał minister obrony Siergiej Szojgu. Wcześniej na półwysep przerzucone zostały jednostki Południowego Okręgu Wojskowego, w tym oddziały powietrzno-desantowe. Resort obrony informował, że w manewrach bierze udział ponad 10 tysięcy żołnierzy.

Więcej o: