Indonezja. Trwają poszukiwania zaginionego okrętu podwodnego. Na pokładzie znajdowały się 53 osoby

Indonezyjska marynarka wojenna poszukuje okrętu podwodnego z 53 osobami na pokładzie. Kontakt z okrętem urwał się nagle w środę nad ranem. Władze Indonezji zwróciły się do sąsiedniej Australii i Singapuru o pomoc w poszukiwaniach.

- Poszukiwania wciąż trwają na wodach Bali, około 96 kilometrów od wyspy - przekazał Agencji Reutera Hadi Tjahjanto, dowódca Narodowych Sił Zbrojnych Indonezji. Poszukiwany jest okręt podwodny niemieckiej produkcji, KRI Nanggala-402. Przed zaginięciem okręt prowadził ćwiczenia torpedowe. Kontakt ze statkiem urwał się w środę (21.04) o 4:30 nad ranem. 

Zobacz wideo Wodowanie japońskiego okrętu podwodnego Taigei. "Okręt podwodny na baterie jak w smartfonie"

Indonezja. Marynarka wojenna poszukuje zaginionego okrętu. Zwrócono się o pomoc do Australii i Singapuru

Dowódca Narodowych Sił Zbrojnych Indonezji przekazał, że marynarka wojenna wysłała okręty na poszukiwania KRI Nanggala-402. Powiedział również, że Indonezja zwróciła się do Australii i Singapuru o pomoc w poszukiwaniach. Na pokładzie okrętu znajdowała się 53-osobowa załoga.

Columbus. Protesty po śmiertelnym postrzeleniu przez policjanta 16-letniej dziewczynyPolicjant śmiertelnie postrzelił 16-letnią Afroamerykankę. Protesty w Columbus

Zaginiony okręt KRI Nanggala-402 został wyprodukowany w Niemczech w 1978 r. W 2012 r. zakończyły się dwuletnie prace remontowe statku, które prowadzono na terenie Korei Południowej. Według Agencji Reutera indonezyjska marynarka dysponuje obecnie pięcioma okrętami podwodnymi, dwa starsze okręty zostały wyprodukowane w Niemczech, a trzy pozostałe w Korei Południowej.  

Lubow Sobol, współpracowniczka Nawalnego. Aresztowana w środę w MoskwieRosja. Policja aresztowała Lubow Sobol, współpracowniczkę Nawalnego

Więcej o: