Norwegia. Nie żyje znany koronasceptyk. Przed śmiercią organizował nielegalne zgromadzenia

Nie żyje Hans Kristian Gaarder, jeden z najbardziej znanych koronascepytów w Norwegii. Mężczyzna zmarł ponad tydzień po tym, gdy na terenie swojej posiadłości zorganizował nielegalne zgromadzenia. Kilka dni później zakażenie koronawirusem wykryto u kilkunastu uczestników spotkania.

Hans Kristian Gaarder zmarł na początku kwietnia w miejscowości Gran, znajdującej się kilkadziesiąt kilometrów na północ od Oslo. Lokalne władze poinformowały, że mężczyzna zmarł z powodu COVID-19. Przed śmiercią 60-letni Norweg nie poddał się testowi na koronawirusa ani leczeniu. Zakażenie koronawirusem wykryto dopiero po jego śmierci - informuje Daily Mail.  

Zobacz wideo Ilu Polaków musi zostać zaszczepionych dla uzyskania odporności stadnej?

Norwegia. Hans Kristian Gaarder twierdził, że COVID-19 jest "czymś w rodzaju przeziębienia"

Gaarder na ponad tydzień przed śmiercią zorganizował dwie nielegalne imprezy w stodole na terenie swojej posiadłości. Po spotkaniach u kilkunastu osób potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Lokalna policja nie zna dokładniej liczby osób, które wzięły udział w zgromadzeniu, ale zachęciła wszystkich do wykonania testu na koronawirusa. Jedno z nielegalnych zgromadzeń w stodole Gaardera odbyło się pod tytułem: "Trump, Biden i droga naprzód dla Stanów Zjednoczonych i świata". 

Powrót do szkół. Adam Niedzielski: Mamy z Czarnkiem plan Powrót uczniów do szkół. Adam Niedzielski: Mamy z ministrem Czarnkiem plan

Hans Kristian Gaarder był znanym zwolennikiem teorii spiskowych. Norweg twierdził, że COVID-19 jest "czymś w rodzaju przeziębienia lub lekkiej grypy". Gaarder powtarzał, że koronawirus nie przenosi się z człowieka na człowieka, był również przeciwnikiem szczepień. Jego posty na Facebooku były wielokrotnie oznaczane jako zawierające "fałszywe informacje".   

Po raz pierwszy zyskał rozgłos w 2009 r., kiedy zgłosił publiczną telewizję oraz norweski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego na policję za "angażowanie się w szerzenie ekstremalnej propagandy strachu i kłamstwa na temat świńskiej grypy". Gaarder zajmował się również publikowaniem teorii spiskowych na temat iluminatów.  

Ministerstwo Zdrowia ogłosi w środę nowe decyzje ws. obostrzeń W środę nowe decyzje dot. luzowania obostrzeń. Czego można się spodziewać?

Więcej o: