Kolejna masowa strzelanina w USA, są ranni. To piąte takie zdarzenie w ciągu doby

W Stanach Zjednoczonych doszło do kolejnej już strzelaniny - jest to też piąty tak poważny incydent w ciągu ostatnich 24 godzin. Według najnowszych informacji rannych sześć osób.

Jak informuje lokalna telewizja KSLA, tej nocy w Shreveport (Luizjana) rannych zostało sześć osób, w dwóch różnych miejscach. Na razie nie wiadomo, czy te zdarzenia są ze sobą powiązane.

Około 21:00 policja została wezwana na Hearne Avenue, gdzie znajdował się mężczyzna postrzelony kilkukrotnie w tors. Ranny został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.

Niedługo później policja otrzymała kolejne wezwanie. Chodziło o pięć osób, które z ranami postrzałowymi odwieziono prywatnym samochodem do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z zeznań świadków wynika, że ataku dokonało kilku napastników, którzy otworzyli ogień do grupy osób stojącej na stacji benzynowej. 

Strzelaniny w USA. Pięć zdarzeń w ciągu doby

To piąte takie zdarzenie w ciągu jednej doby w USA. Przed południem w niedzielę w Austin (Teksas) były zastępca szeryfa zastrzelił trzy osoby. W zeszłym roku sprawca został aresztowany za molestowanie dziecka, ale wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości 50 tys. dolarów.

Zaledwie kilkanaście minut później do strzelaniny doszło w Kenoshy (Wisconsin), gdzie napastnik zabił z broni palnej trzy osoby, a trzy kolejne ranił.

Do innego ataku doszło w Columbus (Ohio), gdzie otworzono ogień do osób biorących udział w czuwaniu ku pamięci 28-latka, który zginął w tym samym miejscu rok wcześniej. Zebranych zaatakowano z przejeżdżającego samochodu - rannych zostało pięć osób, w tym 12-letnie dziecko. Zginęła 39-letnia kobieta, która parkowała obok samochód.

Strzały padły także w LaPlace (Luizjana) podczas przyjęcia urodzinowego 12-latki. Kłótnia miała się przerodzić w strzelaninę, w której trakcie rannych zostało sześć osób.

CNN wylicza, że przez nieco ponad miesiąc doszło do co najmniej 45 masowych strzelnanin - za takie uznaje się zdarzenia, w których ranne zostają lub giną co najmniej trzy osoby.

Strzelanina w Chicago. Zginęła 7-latkaUSA. 7-letnia dziewczynka zastrzelona przed McDonald's w Chicago

Biden chce ograniczenia w korzystaniu z broni

Seria strzelanin zwiększyła presję społeczną na zaostrzenie przepisów dotyczących pozwoleń na korzystanie z broni. Na początku kwietnia prezydent Joe Biden ogłosił plan, którego celem jest ograniczenie sytuacji, w których dochodzi do użycia broni. Bardziej rygorystyczne przepisy mogą jednak nie zdobyć akceptacji w mocno podzielonym w tej kwestii Kongresie. Republikanie bowiem od dawna sprzeciwiają się nakładaniu jakichkolwiek dużych ograniczeń w dostępie do broni. 

Zobacz wideo Przeżyła strzelaninę w USA, teraz krytykuje Trumpa i łatwy dostęp do broni