Królowa Elżbieta II pokazała jedno z ulubionych zdjęć z księciem Filipem. Zrobiono je w 2003 roku

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. W przeddzień uroczystego pożegnania na oficjalnym Instagramie brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiło się jedno z ulubionych zdjęć królowej Elżbiety II, na którym pozuje razem z mężem. Monarchini nalegała, by fotografia została opublikowana w sieci.

Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej The Royal Family na Instagramie na prośbę królowej pojawiło się archiwalne zdjęcie, na którym znajduje się Elżbieta II razem z mężem Filipem

Pogrzeb księcia Filipa. Królowa Elżbieta II podzieliła się prywatnym zdjęciem

Opublikowana fotografia została zrobiona w piękny, słoneczny dzień na szczycie The Coyles of Muick w pobliżu miasta Ballater w Aberdeenshire w 2013 roku. Królowa i książę uśmiechają się na nim do swojej synowej Sophii, hrabiny Wessexu (żony księcia Edwarda), która ich fotografowała.

Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II wróciła do wykonywania obowiązków po śmierci księcia FilipaKrólowa Elżbieta II wróciła do pracy. Lord szmbelan z niej zrezygnował

"Królowa chce podzielić się tym prywatnym zdjęciem zrobionym z księciem Edynburga na szczycie Coyles of Muick w Szkocji w 2003 r." - przekazano pod opublikowanym postem. 

Jak dodano w imieniu Royalsów, cała rodzina królewska jest wdzięczna za kondolencje oraz słowa wsparcia, które płyną w ich stronę z całego świata. Są bardzo poruszeni tym, jak wiele osób podzieliło się pięknymi wspomnieniami z księciem w roli głównej. 

 

Zdjęciem i krótkim wspomnieniem o zmarłym księciu podzielił się również Mike Tindall, były reprezentant Anglii w Rugby oraz mąż Zary Phillips (córki księżnej Anny i tym samym wnuczki księcia Filipa i królowej Elżbiety II). 

"To był bardzo smutny tydzień, który dał nam czas na refleksję, piękne wspomnienia i opowieści, zarówno te własne, jak i wspólne. Był oddanym rodzinie mężczyzną, którego kochamy i za którym będziemy zawsze tęsknić" - napisał. Na zdjęciu książę siedzi z prawnuczką Mią przed drewnianą chatą. 

 

Jednym z niepublikowanych wcześniej zdjęć jest również fotografia, na której królowa Elżbieta i książę Filip pozują razem z siódemką swoich prawnuków w zamku Balmoral w 2018 roku. Została ona udostępniona na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie. 

 

Śmierć księcia Filipa. Książę Karol wydał oświadczenieŚmierć księcia Filipa. Książę Karol wydał oświadczenie. "Tato byłby poruszony"

Brytyjska rodzina królewska w sobotę pożegna księcia Filipa

Książę Filip zmarł w piątek 9 kwietnia 2021 roku na zamku w Windsorze. Odszedł w wieku 99 lat, będąc małżonkiem królowej przez 73 lata. Po smutnej wiadomości  o śmierci księcia pod pałac Buckingham tłumnie przybywało społeczeństwo brytyjskie, by oddać hołd zmarłemu. Złożono kwiaty i krótkie liściki ze słowami wsparcia dla rodziny królewskiej.

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 15.30 czasu polskiego. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na oficjalnym kanale brytyjskiej rodziny królewskiej w serwisie YouTube. 

Więcej o: