Pentagon potwierdził autentyczność wideo z UFO. "To były latające 'piramidy'"

Pentagon potwierdził autentyczność wideo, na którym uwiecznione zostały niezidentyfikowane obiekty latające, poruszające się w specyficzny sposób nad okrętem amerykańskiej marynarki wojennej. Zdaniem specjalistów, żaden obiekt skonstruowany przez człowieka nie jest w stanie wykonać takich manewrów.

Wideo zostało upublicznione w mediach społecznościowych przez Jeremy'ego Corbella - filmowca i dokumentalistę, który na co dzień zajmuję się tematyką UFO. Całą sprawę opisał na swojej stronie internetowej extraordinarybeliefs.com

Pentagon potwierdził autentyczność wideo z UFO

Na nagraniu, które jak podaje rmf24.pl, pochodzi z 2019 roku widać obiekty latające o piramidalnym kształcie, które emitują światło oraz wykonują akrobacje nad pokładem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej USS Russell, przekazał filmowiec.

Rzeczniczka Departamentu Obrony USA, Sue Gough, w rozmowie z portalem futurism.com miała potwierdzić, że nagranie jest autentyczne, a film nagrał personel marynarki wojennej. Dodała, że wszystko wskazuje na to, iż nie jest to fałszerstwo. 

Maszt i fragment nadbudówki niszczyciela typu Alreigh Burke w nocyUFO zaobserwowane przez żołnierzy USA na Pacyfiku

Załoga miała opisać zauważone kształty jako pojazdy, których nikt wcześniej nie zaobserwował w armii. - Chociaż  obiekty te wydają się nie być aerodynamiczne, poruszają się w zaskakujący sposób. To były latające "piramidy" - mówiła rzeczniczka. Jak twierdzi portal, zdaniem ekspertów, żadne znane wojsku maszyny nie byłyby w stanie poruszać się w taki sposób. 

Gough potwierdziła też, że nagrania mają być obecnie przedmiotem śledztwa grupy Unidentified Aerial Phenomenon Task Force, która zajmuje się przypadkami niezidentyfikowanych obiektów latających. Dla dobra śledztwa powstrzymała się jednak od ujawnienia szczegółów sprawy. 

- Ze względu bezpieczeństwa oraz aby uniknąć ujawnienia informacji, które mogą być wykorzystane przez naszych wrogów, Departament Obrony nie prowadzi publicznej dyskusji na temat szczegółów obserwacji lub badań dotyczących naruszenia naszej przestrzeni powietrznej, wliczając w to naruszenia, które początkowo są przypisywane niezidentyfikowanym obiektom powietrznym - przekazała.

Tajemniczy obiekt miał wpaść do wody w gdyńskim porcieZagadkowa historia o UFO w Gdyni w 1959 roku

John Ratcliffe twierdzi, że jest o wiele więcej tego typu przypadków, niż oficjalnie wiadomo

W marcu w rozmowie z Fox News temat UFO poruszył były dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe, który powiedział, że raportuje się o wiele więcej przypadków niezidentyfikowanych obiektów latających, niż podawane jest to publicznie. Dodał, że raport w tej kwestii ukaże się w czerwcu w związku z zapisem ustawy, który obliguje do publikacji takiego zestawienia. W dokumencie mają zostać uwzględnione przypadki z całego świata

- Mówimy o obiektach, które były zaobserwowane przez marynarkę lub siły powietrzne albo obrazy z satelitów, które - szczerze mówiąc - wykonują działania, które trudne są do wyjaśnienia, ruchy, które trudno powtórzyć, dla których nie mamy technologii. Albo podróżują z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego - mówił. 

Zobacz wideo Nagrania UFO są autentyczne. Potwierdziło to wojsko USA
Więcej o: