Śmierć księcia Filipa. Książę Karol wydał oświadczenie: Mój drogi tato był bardzo wyjątkową osobą

Książę Karol złożył hołd zmarłemu ojcu księciu Filipowi wydając krótkie oświadczenie przed swoją rezydencją Highgrove House. - Moja rodzina i ja ogromnie tęsknimy za moim ojcem. Był bardzo kochaną i cenioną postacią - powiedział następca tronu.
Zobacz wideo Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny

Książę Karol wyszedł do dziennikarzy w sobotę 10 kwietnia, by wygłosić kilka słów na temat swojego zmarłego dzień wcześniej ojca. - W szczególności chciałem powiedzieć, że mój ojciec ostatnie 70 lat, jak przypuszczam, oddał najbardziej niezwykłej służbie Królowej, mojej rodzinie i krajowi, ale także całej Wspólnocie Narodów - zaczął swoje oświadczenie książę.

 

Książę Filip czule żegna ojca: Byłby głęboko poruszony liczbą osób dzielących naszą stratę

- Jak mogą sobie państwo wyobrazić, moja rodzina i ja ogromnie tęsknimy za moim ojcem. Był bardzo kochaną i cenioną postacią. A poza wszystkim innym mogę sobie wyobrazić, że byłby głęboko poruszony liczbą osób tutaj i w innych miejscach na świecie i we wspólnocie Narodów, które, jak sądzę, dzielą naszą stratę i smutek - dodał syn księcia Filipa.

Książę FilipJaki był książę Filip? "Człowiek o silnym charakterze. Unowocześnił monarchię"

- Mój drogi tato był bardzo wyjątkową osobą, która, jak sądzę, byłaby zdumiona reakcją i poruszającymi rzeczami, które o nim powiedziano. I z tego punktu widzenia jesteśmy, moja rodzina, głęboko wdzięczni za to wszystko. Będzie to dla nas wsparciem w tym szczególnie smutnym czasie. Dziękuję - powiedział książę Karol w swoim oświadczeniu.

Książę Filip nie żyjePałac podał szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Harry przyleci bez Meghan

Książę Filip nie żyje. Pogrzeb nie będzie miał charakteru państwowego

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 15 czasu lokalnego. Ze względu na pandemię będzie miał on kameralny charakter, nie odbędzie się publiczna procesja. O g. 15 w całym kraju na minutę ma zapaść cisza. Małżonek królowej Elżbiety II, książę Edynburga Filip, zmarł w piątek (9 kwietnia) rano w zamku Windsor. Miał 99 lat. W lutym książę trafił do szpitala, a w marcu przeszedł operację serca. 

Więcej o: