Książę Filip nie żyje. Boris Johnson: Jako naród dziękujemy za niezwykłe życie i dzieło księcia Filipa

Boris Johnson złożył kondolencje brytyjskiej rodzinie królewskiej po śmierci księcia Filipa. - Podobnie jak doświadczony woźnica, którym był, pomagał kierować rodziną królewską i monarchią. Był człowiekiem - instytucją, bezdyskusyjnie niezbędnym dla równowagi i szczęścia w życiu narodowym Wielkiej Brytanii - oświadczył premier Wielkiej Brytanii.

Brytyjski premier wygłosił w piątek kondolencje po śmierci Księcia Filipa. - To do Jej Królewskiej Mości i jej rodziny kierują się dziś myśli całego narodu brytyjskiego. Ponieważ stracili nie tylko ukochaną i szanowaną osobę publiczną, ale też oddanego męża oraz dumnego i kochającego ojca, dziadka - oznajmił Boris Johnson. Premier stwierdził, że wszyscy "razem z Królową płaczemy" po śmierci Księcia Filipa.

Z wielkim smutkiem, otrzymaliśmy informację, że Jego Wysokość, Książę Edynburga odszedł w wieku 99 lat. Książę Filip zasłużył sobie na uczucia całych pokoleń w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Był najdłużej panującym małżonkiem królewskim w historii, jednym z ostatnich oficerów II wojny światowej

- mówił Boris Johnson.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

- Podobnie jak doświadczony woźnica, którym był, pomagał kierować rodziną królewską i monarchią. Był człowiekiem - instytucją, bezdyskusyjnie niezbędnym dla równowagi i szczęścia w życiu narodowym Wielkiej Brytanii - dodał brytyjski premier.

Jako naród dziękujemy za niezwykłe życie i dzieło księcia Filipa, księcia Edynburga

- mówił Boris Johnson.

O śmierci księcia Filipa poinformowała brytyjska rodzina królewska. Zmarł w wieku 99 lat rano w zamku Windsor.

Książę Filip nie żyje. Polska ambasada złożyła kondolencje

Polska Ambasada w Wielkiej Brytanii również wyraziła smutek z powodu śmierci księcia Filipa. Na Twitterze wyraziła najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie królewskiej. Ambasada podkreśliła, że książę Filip był mocno związany z Polską. Przypomniała, że odwiedził Sopot w 1975 roku, inaugurując i biorąc udział w Mistrzostwach Europy w Jeździectwie Konnym.

Więcej o: