Dubaj. Modelki pozowały nago na balkonie. Teraz pójdą do więzienia?

Kilkanaście nagich kobiet pozowało na balkonie w sesji do kampanii marketingowej. Na razie nie wiadomo jednak, której firmy miała to być akcja, a także kto był pomysłodawcą projektu. Kobiety zostały zatrzymane, grozi im nawet pół roku więzienia.

Jak podaje BBC, film miał być kręcony w ramach promocji kanału pornograficznego nadającego z Izraela. Do zdarzenia doszło w ciągu dnia, w luksusowej dubajskiej dzielnicy Marina. Kobiety stojące na balkonie uwiecznił na nagraniu mieszkaniec sąsiedniego budynku.

Kiedy jego film wideo został opublikowany w sieci, wybuchł skandal. Jak podaje BBC, zatrzymane kobiety są Ukrainkami, natomiast mężczyzna, który robił im zdjęcia - Rosjaninem. Fotografowi grozi nawet 18 miesięcy więzienia. Ukraiński konsula miał złożyć wizytę aresztowanym we wtorek, 6 kwietnia.

Zobacz wideo Artur Ligęska skazany na dożywocie w Emiratach. MSZ: Konsul monitoruje sprawę

Poza karą więzienia, aresztowanym pod zarzutem "publicznej rozpusty" grożą także kary finansowe w wysokości 5000 dirhamów, co według obecnego kursu wynosi niecałe 5300 zł. Policja przestrzega, że karze więzienia i grzywnie podlega także dzielenie się nieobyczajnymi materiałami. 

Dubaj (zdjęcie ilustracyjne)Zjednoczone Emiraty Arabskie łagodzą prawo. Chodzi m.in. o wspólne mieszkanie przed ślubem

Kobiety aresztowane w Dubaju za nagą sesję. Policja ostrzega, że prawo obejmuje też turystów

"Takie niedopuszczalne zachowania nie odzwierciedlają wartości i etyki społeczeństwa Emiratów" - oświadczyła dubajska policja, która podkreśla, że turyści nie są zwolnieni z przestrzegania tamtejszego prawa. Jak przypomina BBC, w 2017 roku w Dubaju na rok więzienia skazana została Brytyjka, która uprawiała pozamałżeński seks. Sprawa wyszła na jaw, kiedy kobieta zgłosiła policji, że po zerwaniu mężczyzna ją prześladuje.

W 2013 roku "Wyborcza" opisywała z kolei sprawę Norweżki, która zgłosiła policji, że podczas podróży służbowej została zgwałcona. Kobieta została skazana na 16 lat więzienia za seks pozamałżeński, picie alkoholu, a także krzywoprzysięstwo, którego - według sądu - dopuściła się. Zgodnie z prawem Emiratów, gwałciciel może zostać skazany, kiedy sam przyzna się do winy lub na jego niekorzyść zezna czterech dorosłych muzułmanów. 

Brytyjski student ułaskawiony. Wcześniej w Dubaju ekspresowo skazano go na dożywocieBrytyjski student ułaskawiony. Wcześniej w Dubaju ekspresowo skazano go na dożywocie

Więcej o: