W Kairze runął dziewięciopiętrowy budynek. Nie żyją 23 osoby. Media: Cztery piętra dobudowano nielegalnie

W Kairze zawalił się dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny. Liczba ofiar wzrosła do 23, rannych zostało 25 osób. Bezpośrednie przyczyny katastrofy budowlanej nie są na razie znane. Media informują, że kilka pięter budynku dobudowano bez zezwoleń.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Agencja AP, powołując się na egipskie media, informuje, że w ciągu dnia ekipa poszukiwawcza wydobywała spod gruzów kolejne ciała. Na miejsce przyjechały buldożery, którymi przekopywano gruzowisko. Teren został otoczony policyjnym kordonem.

Zobacz wideo Czy zmiany klimatyczne mogą zagrozić ekosystemowi Bałtyku?

Kair. Zawalił się dziewięciopiętrowy blok. Nie żyją 23 osoby

W sobotę wieczorem służby informowały o dziewięciu ofiarach śmiertelnych. Jak podaje portal Ahram Online, w niedzielę tragiczny bilans wzrósł do 23. 25 osób zostało rannych. 18 spośród nich ucierpiało lekko i opuściło już szpital. 

Bezpośrednia przyczyna zawalenia się budynku w Kairze nie jest znana. Ma ją wyjaśnić dopiero powołana komisja, składająca się z ekspertów od budownictwa. Tymczasem media podają, że cztery piętra bloku zostały dobudowane nielegalnie. Teraz inżynierowie mają zbadać stan sąsiednich budynków. 

Kontenerowiec Ever Given blokujący Kanał SueskiEver Given blokuje Kanał Sueski. Czego może zabraknąć w sklepach?

AP zwraca uwagę, że katastrofy budowlane w Egipcie nie są rzadkością. Powodem jest wykorzystywanie niskiej jakości materiałów w budownictwie w biedniejszych dzielnicach miast oraz na prowincji. Deweloperzy, kierując się chęcią zysku, często oddają do użytku budynki bez odpowiednich zezwoleń. 

Więcej o: