Białoruś. Milicja weszła do siedziby Związku Polaków w Grodnie

Białoruska milicja wkroczyła do centralnej siedziby Związku Polaków w Grodnie - wynika z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia. W tym samym budynku mieści się społeczna szkoła polska i redakcja portalu internetowego znadniemna.pl.

Białoruscy milicjanci weszli nie tylko do siedziby Związku Polaków w Grodnie. W czwartek 25 marca rano funkcjonariusze pojawili się też w grodzieńskim mieszkaniu polskiego działacza i dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Żona Andrzeja Poczobuta, Oksana zdążyła poinformować w mediach społecznościowych, że do mieszkania przyszli funkcjonariusze w kominiarkach. O zatrzymaniu dziennikarza poinformował też minister Michał Dworczyk.

Zobacz wideo Po aresztowaniu Andżeliki Borys Morawiecki: Władze białoruskie robią wszystko, by zniszczyć dobre stosunki między Polakami a Białorusinami

Białoruś. Nieoficjalnie: Milicjanci przyszli do mieszkania Marii Tiszkowskiej

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez współpracowników portalu internetowego Znadniemna.pl wynika, ze milicjanci przyszli również do mieszkania Marii Tiszkowskiej, polskiej liderki w Wołkowysku w obwodzie grodzieńskim.

Wczoraj szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została skazana przez sąd w Grodnie na 15 dni aresztu w związku z organizacją święta rzemieślników "Kaziuki". Wcześniej do aresztu trafiło dwoje polskich aktywistów w Brześciu z powodu organizacji w miejscowej społecznej szkole polskiej obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Więcej o: