USA. Prezydent Joe Biden przewrócił się na schodach Air Force One. "Nie potrzebował pomocy medycznej"

Prezydent USA kilkukrotnie potknął się i upadł, gdy wchodził po schodach na pokład samolotu Air Force One. Zdarzenie opisują największe światowe media. Biały Dom zapewnia jednak, że Biden nie potrzebował pomocy medycznej i czuje się dobrze.
Zobacz wideo Joe Biden: Potrzebujemy najbardziej ulotnej rzeczy w demokracji - jedności

Incydent miał miejsce w piątek w Bazie Sił Powietrznych Andrews w stanie Maryland na przedmieściach Waszyngtonu. 78-letni Joe Biden potknął się dwukrotnie i upadł na schodach, gdy wchodził na pokład Air Force One.

Biały Dom: Joe Biden czuje się dobrze, nie wymaga pomocy medycznej

Prezydent USA niemal natychmiast wstał i poszedł dalej. Przed wejściem na pokład samolotu zasalutował w kierunku obecnych na płycie lotniska żołnierzy. Następnie Joe Biden poleciał do Atlanty

Dyrektorka komunikacji w Białym Domu Kate Bedingfield wyjaśniła na Twitterze, że amerykański prezydent czuje się dobrze i nie doznał żadnej kontuzji. "Z radością informuję, że Joe Biden czuje się dobrze i nie potrzebował żadnej pomocy ze strony zespołu medycznego, który z nim podróżuje. To nic innego jak zwykłe potknięcie się na schodach" - zapewniła.

Donald Trump nie potrafił wejść do Air Force One przez... parasol

Niecodzienny incydent z udziałem samolotu Air Force One miał miejsce również w 2018 roku. Ówczesny prezydent USA Donald Trump nie potrafił wejść na pokład samolotu bez złożenia parasola.

Ostatecznie Trump zostawił otwarty parasol przed wejściem, który został później zabrany przez jednego z agentów Secret Service.

Więcej o: