Premierka Norwegii zaprosiła na urodziny za dużo osób. Grozi jej grzywna. "Przepraszam"

Norweska policja prowadzi postępowanie w sprawie imprezy urodzinowej premierki Norwegii Erny Solberg. W uroczystości wzięło udział 14 osób, czyli o cztery więcej niż dopuszczają obostrzenia. Szefowa rządu przeprosiła za złamanie restrykcji.

Telewizja NRK podaje, że impreza z okazji 60. urodzin Erny Solberg odbyła się pod koniec lutego w Geilo. Szefowa rządu Norwegii spotkała się ze swoją rodziną w ośrodku narciarskim. Łącznie w uroczystości wzięło udział 14 osób, a obostrzenia zezwalają na zgromadzenia maksymalnie 10 osób. Najpierw doszło do spotkania w restauracji, a kolejnego wieczoru w apartamencie. 

Zobacz wideo NFZ zaleca ograniczenie zabiegów. „Rozmowy z chirurgami przypominają nagrania prezesa Orlenu”

Norwegia. Szefowa rządu złamała obostrzenia, grozi jej grzywna

Solberg przyznała się do złamania obostrzeń i wydała oświadczenie na Facebooku. "Przepraszam, że razem z moją rodziną złamaliśmy obostrzenia związane z koronawirusem, to nigdy nie powinno mieć miejsca" - napisała premierka.

Szczepionka AstraZeneca przeciwko COVID-19 MZ: Trwają analizy, czy nie poszerzyć grona osób dla AstryZeneki

Jak przyznała, powinna stosować się do zasad, o których przestrzeganie sama prosiła Norwegów. Dodała, że rozumie osoby "które są zdenerwowane i rozczarowane" jej zachowaniem. "Popełniłam błąd" - napisała. 

NRK informuje, że w związku ze złamaniem obostrzeń policja wszczęła postępowanie. Premierce i innym uczestnikom urodzinowej imprezy grozi grzywna w wysokości nawet 20 tys. koron (niecałe 2 tys. euro). 

Koronawirus w Polsce. 3. fala. Dr Cholewińska-Szymańska: Najlepiej, gdybyśmy zamknęli się w domach

Więcej o: