Rosja. Niedźwiedź gonił mieszkańców, wpadł pod autobus. Właściciel oddał go policji na odstrzał [WIDEO]

Mieszkańcy Niżniewartowska przeżyli niemałe zdziwienie, gdy zobaczyli na ulicy niedźwiedzia brunatnego. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak niedźwiedź goni ludzi po ulicach. Zwierzę zostało potrącone przez autobus, co tylko je zdezorientowało i rozwścieczyło.

Do zdarzenia doszło na jednej z ruchliwych ulic Niżniewartowska we wtorek (16 marca). Na nagraniu, które pojawiło się w internecie widać, jak niedźwiedź brunatny próbuje zaatakować rozmawiającego przez telefon mężczyznę, a kiedy ten zaczyna uciekać, zwierzę rusza za nim w pogoń.

Strzelanina w GeorgiiStrzelanina w Atlancie. 21-latek usłyszał zarzut zabójstwa ośmiu osób

Rosja. Ludzie uciekali w popłochu. Niedźwiedź terroryzował ulice miasta

Uciekający mężczyzna w pewnym momencie postanowił przebiec na drugą stronę ulicy. Biegnący za nim niedźwiedź został potrącony przez autobus, który nie zdołał wyhamować przed zwierzęciem. To jednak nie powstrzymało niedźwiedzia.

Po chwili ruszył w stronę ludzi czekających na przystanku autobusowym. Ci, poganiani przez kobietę z jednego z samochodów, zaczęli przebiegać na drugą stronę ulicy, chcąc ochronić się przed oszołomionym zwierzęciem. Na końcu nagrania widać, jak goni on jadące ulicą inne auta.

USA. Spektakularny wypadek. Samochód wisiał nad wąwozem, parę trzymały pasy bezpieczeństwaUSA. Samochód wypadł z wiaduktu. Wisiał ponad 30 metrów nad ziemią

Rosja. Policjanci oszczędzą życie zwierzęcia

Jak informuje dziennik "The Sun", niedźwiedź uciekł z klatki prywatnego zoo, znajdującego się w pobliskim hotelu. Przez około godzinę miał się błąkać po ulicach Niżniewartowska, po czym złapała go policja. Wskutek zderzenia z autobusem zwierzę odniosło niegroźne obrażenia.

 

Właściciel niedźwiedzia, Anvar Agayev miał oświadczyć, że nie chce dalej się nim zajmować i przekazał mundurowym zgodę na jego odstrzał. Internauci mocno skrytykowali taki pomysł. Dziennik poinformował jednak, że mundurowi postanowili oszczędzić życie niedźwiedziowi i rozpoczęli poszukiwania instytucji, która mogłaby się nim zaopiekować.

Zobacz wideo Niedzielski: Prowadzimy systematyczne badania, które weryfikują udział mutacji brytyjskiej w ogólnej liczbie próbek
Więcej o: