COVID-19 prawdopodobną przyczyną śmierci prezydenta Tanzanii. Wcześniej bagatelizował zagrożenie

Prawdopodobną przyczyną śmierci prezydenta Tanzanii Johna Magufuli'ego były komplikacje po zakażeniu koronawirusem. Władze Tanzanii twierdziły do tej pory, że w ich kraju nie ma wirusa, a sam prezydent bagatelizował zagrożenie.

Krążące w mediach pogłoski o śmierci 62-letniego prezydenta Tanzanii potwierdziła wiceprezydent kraju. Prezydent miał umrzeć w szpitalu w Dar Es Salaam po komplikacjach medycznych, związanych z sercem.

Zarówno opozycja jak i zagraniczne media twierdzą, że John Magufuli zakaził się koronawirusem i to właśnie COVID-19 był przyczyną jego śmierci. Prezydent od ponad dwóch tygodni nie pokazywał się publicznie.

Zobacz wideo Czy Polska rozważa odkupienie od innych krajów szczepionki firmy Astra Zeneca? "Nie ma decyzji ws. zawieszenia szczepień preparatem Astra Zeneca. Czekamy na decyzję EMA"

Prezydent Tanzanii nie żyje. Prawdopodobną przyczyną COVID-19

Tanzania od wielu miesięcy nie publikuje statystyk zachorowań na COVID-19. Władze twierdzą, że ich kraj jest wolny od wirusa. Sam John Magufuli wielokrotnie publicznie bagatelizował zagrożenie i kwestionował skuteczność masek. Mówił, że lekarstwem na koronawirusa są modlitwa i terapia ziołowa. Twierdził też, że szczepionki są niebezpieczne. 

Jeszcze kilka dni temu premier Tanzanii oskarżał opozycję o “rozsiewanie fałszywych informacji o chorobie prezydenta”. Policja aresztowała kilka osób, które podawały takie informacje w internecie. Zgodnie z konstytucją, obowiązki prezydenta przejmie teraz wiceprezydent. Samia Suluhu będzie stała na czele państwa do zakończenia kadencji zmarłego Johna Magufuli.

Więcej o: