USA. Gubernator Andrew Cuomo oskarżony o molestowanie. Joe Biden komentuje

Prezydent USA Joe Biden mówi, że chce zobaczyć, co przyniesie dochodzenie w sprawie zarzutów molestowania seksualnego wobec gubernatora stanu Nowy Jork. Inni amerykańscy politycy reagują bardziej zdecydowanie i apelują, aby Andrew Cuomo ustąpił ze stanowiska.

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, był już siedmiokrotnie oskarżony o molestowanie seksualne. Kiedy zarzuty ujrzały światło dzienne, pojawiły się apele o rezygnację Cuomo ze stanowiska, między innymi od kongresmenki Kathleen Rice i senatorki Alessandry Biaggi. W niedzielę nowojorski senator z Partii Demokratycznej, Chuck Schumer, mówił, że gubernator stracił już zaufanie i powinien ustąpić. Sprawę skomentował prezydent USA, Joe Biden.

Zobacz wideo Joe Biden: Zacznijmy od zera, wszyscy

Joe Biden mówi o zarzutach wobec Andrew Cuomo. "Śledztwo jest w toku"

Kiedy w grudniu ubiegłego roku padły pierwsze zarzuty wobec gubernatora Cuomo, rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, mówiła, że zdaniem prezydenta Bidena głos każdej kobiety powinien zostać wysłuchany, każda kobieta powinna być traktowana z szacunkiem i godnością. Biden pytany o to, czy Andrew Cuomo powinien ustąpić ze stanowiska, ostrożnie powiedział w niedzielę, że chce się najpierw dowiedzieć, co wyniknie z dochodzenia.

Andrew CuomoCzarne chmury nad gubernatorem Nowego Jorku. Była współpracowniczka oskarża Cuomo o molestowanie

Śledztwo jest w toku i powinniśmy zobaczyć, co ono przyniesie

- powiedział Biden. Urzędnicy Białego Domu nie wezwali dotąd gubernatora do rezygnacji, podkreślając jednocześnie powagę stawianych mu zarzutów. Wiceprezydent Kamala Harris jeszcze się do nich nie odniosła.

Andrew Cuomo twierdzi, że nic złego nie zrobił

Andrew Cuomo w obliczu stawianych mu zarzutów przepraszał za to, że sprawił, aby ktoś czuł się nieswojo, utrzymywał jednak, że nic złego nie zrobił i "nigdy nikogo nie dotykał w niewłaściwy sposób". Przeczą temu oskarżenia kobiet.

Gubernator Nowego Jorku Andrew CuomoUSA. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oskarżany o molestowanie seksualne

Dochodzenie w tej sprawie jest w toku i może doprowadzić do wyrzucenia Cuomo ze stanowiska. Śledczy przesłuchają świadków i przeanalizują dowody.

Więcej o: