We Włoszech ostatni dzień wolności przed lockdownem. Ludzie tłumnie wyszli na ulice

Tłumy wyległy w niedzielę do centrów wielkich miast we Włoszech, na plaże i do parków. Był to ostatni dzień wolności przed wejściem w życie trzytygodniowego lockdownu w połowie regionów. Znajdzie się w nim 48 milionów z 60 mln mieszkańców kraju.

W wielu miastach policja interweniowała w miejscach, gdzie tworzyły się skupiska ludzi. Od poniedziałku w czerwonej strefie objętej lockdownem będzie 10 regionów: Apulia, Kampania, Molise, Lacjum, Marche, Emilia-Romania, Piemont, Lombardia, Wenecja Euganejska, Friuli-Wenecja Julijska i autonomiczna prowincja Trydent. Pozostałe regiony będą w strefie pomarańczowej zaostrzonych restrykcji.

Zobacz wideo Biznes od roku walczy z pandemią. Jakich rozwiązań szukają firmy?

Włochy. Tuż przed wprowadzeniem lockdownu tłumy wyszły z domów 

Nie zmieni się sytuacja na Sardynii, która nadal jest białą strefą najłagodniejszych przepisów. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że minionej doby zanotowano 264 zgony na Covid-19 i 21 315 nowych zakażeń koronawirusem, ale przy liczbie testów mniejszej o 100 tysięcy niż dzień wcześniej. Wykonano ich 273 tysiące. Liczba zmarłych w związku z Covid-19 wzrosła do 102 145.

Szczepionka przeciwko COVID-19 Irlandia zawiesza szczepionki AstraZeneca. "Względy ostrożności"

Po raz pierwszy od kilku miesięcy liczba chorych na Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii przekroczyła 3 tysiące. Koronawirusa stwierdzono w ciągu ponad roku u 3,2 mln osób, z których za wyleczone uznano 2,5 mln.

Ostatniej doby zaszczepiono we Włoszech 180 tysięcy osób. Szczepionkę otrzymało dotąd łącznie 6,6 miliona osób. Dwie dawki otrzymały już prawie 2 miliony Włochów.

--

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: