Korea Północna nie odpowiada na próby kontaktu ze strony USA. Miały one zapobiec "eskalacji napięć"

Administracja Joe Bidena usiłowała zakulisowo nawiązać kontakt z rządem Korei Północnej - podaje CNN. Amerykańscy urzędnicy mieli podejmować próby wieloma kanałami, ale nie przyniosły one skutku.

Urzędnik administracji Joe Bidena zdradził, że próby dotarcia do rządu Korei Północnej są prowadzone "wieloma kanałami" od połowy lutego. Celem działań amerykańskich urzędników było zmniejszenie "ryzyka eskalacji". - Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi z Pjongjangu - powiedział rozmówca CNN.

Zobacz wideo Nord Stream 2. Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze? Nie zawsze. "To pułapka" [OKO NA ŚWIAT]

USA próbują nawiązać kontakt z Koreą Północną. Bez reakcji

Sprawę opisuje także BBC. Brytyjska stacja podaje, że powodem prób nawiązania kontaktu jest zapobieżenie "eskalacji napięć". BBC zwraca uwagę, że napięcie między krajami dotyczy północnokoreańskich programów jądrowego i balistycznego. Trzy spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem miały niewiele w tej sprawie zmienić.  

CNN zwraca uwagę, że Stany Zjednoczone od ponad roku nie prowadziły "aktywnego dialogu" z Koreą Północną, mimo prób kontaktu ze strony USA. Informator stacji nie zdradził szczegółów dotyczących tych starań. Przyznał, że administracja Joe Bidena prowadzi przegląd polityki USA wobec Korei Północnej, włączywszy w to "ocenę dostępnych możliwości dotyczących zwiększenia zagrożenia ze strony Korei Północnej wobec jej sąsiadów i szerszej społeczności międzynarodowej".

Joe Biden już wcześniej zapowiadał rewizję polityki USA wobec Korei Północnej. Szczegóły na ten temat mają zostać ujawnione w kwietniu

Więcej o: