Hiszpania. Kierowca prowadził pod wpływem narkotyków. Wszystkich możliwych do wykrycia

Nocą na autostradzie Ronda Litoral hiszpańscy drogowcy zatrzymali do rutynowej kontroli mężczyznę przy punkcie wjazdowym do Barcelony. Okazało się, że kierowca był pod wpływem środków odurzających.

Mężczyznę zbadano alkomatem oraz wykonano narkotest. Dał pozytywny wynik na obecność w organizmie kierowcy wszystkich możliwych narkotyków.

Kierowca był pod wpływem narkotyków

Narkotesty, które są używane przez funkcjonariuszy policji, potrafią wykryć w organizmie badanego obecność m.in. opiatów, amfetaminy, kokainy, metadonu oraz innych środków odurzających. Najczęściej pokazują środki, które zostały zażyte w ciągu ostatnich 24 godzin. Do przeprowadzenia testu funkcjonariusze muszą nieinwazyjnie pobrać próbkę śliny - używają do tego jednorazowego próbnika i umieszczają go w narzędziu analizującym. Wyniki są gotowe już po kilku minutach.

Zobacz wideo Dwa promile, narkotyki i 250 km/h po autostradzie A4

Mężczyznę czeka surowa kara

Hiszpańskie prawo surowo karze kierowców prowadzących po wpływem środków odurzających - od grzywny w wysokości co najmniej 1 tys. euro (cena zmniejsza się o połowę przy natychmiastowym jej uregulowaniu) i utraty 6 punktów, aż do kary pozbawienia wolności. Policjanci z Barcelony alarmują, aby wszyscy, którzy mają podejrzenia, że kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, niezwłocznie informowali o tym funkcjonariuszy.

Księżniczki zaszczepione poza kolejnością. Skandal w HiszpaniiSkandal w Hiszpanii. Dwie księżniczki zaszczepiono poza kolejnością

Protesty w obronie Pablo Hasela - Barcelona.Protesty w Hiszpanii. Tysiące ludzi na ulicach w obronie uwięzionego rapera

Więcej o: