Indie. Mężczyźni schowali się przed deszczem pod drzewem. Chwilę później uderzył w nie piorun [WIDEO]

Indie. Czterej mężczyźni schowali się przed burzą pod drzewem, w które chwilę później uderzył piorun. Trzech z nich udało się uratować, natomiast jeden z nich nie przeżył. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek po południu w mieście Gurugram nieopodal stolicy Indii New Delhi. Robotnicy pracujący na terenie jednego z osiedli mieszkalnych postanowili skryć się przed burzą pod drzewem.

Indie. Trzech poszkodowanych w ciężkim stanie po uderzeniu pioruna w drzewo. Jeden nie przeżył

Już po chwili w drzewo, pod którym schowali się mężczyźni, uderzył piorun. Wszyscy czterej po kilku sekundach osunęli się na ziemię. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez pobliską kamerę monitoringu miejskiego.

 

Niedługo po zdarzeniu na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała poszkodowanych do szpitala. Trzech z nich jest w ciężkim, ale stabilnym stanie. Najciężej rannego mężczyzny nie udało się uratować. Jak informuje stacja Zee News, zmarł w piątkowy wieczór.

Funkcjonariusz lokalnej policji Krishan Kumar poinformował, że poszkodowani "zostali przyjęci do dwóch różnych szpitali". Obecnie prowadzone jest dalsze dochodzenie w tej sprawie.

Zalecane zachowanie podczas burzy

Podczas burzy zdecydowanie nie zaleca się chowania pod drzewa i przebywania na otwartych przestrzeniach. Jeśli to możliwe, najlepiej jest zostać w domu. Jeśli jednak znajdujemy się poza domem, jak najszybciej należy znaleźć bezpieczne schronienie. W przypadku podróży, najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w samochodzie.

Jeśli w czasie burzy znajdujemy się na zewnątrz w większej grupie osób, należy rozproszyć się na odległość co najmniej kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu w przypadku uderzenia pioruna część grupy może udzielić pomocy osobom poszkodowanym.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?
Więcej o: