Nie żyje premier Wybrzeża Kości Słoniowej. Zmarł w szpitalu w Niemczech

Rząd Wybrzeża Kości Słoniowej poinformował o śmierci premiera kraju Hamed Bakayoko. Polityk zmarł w Niemczech. Swoją funkcję sprawował od lipca 2020 roku.

Prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Alassane Ouattara określił Hamed Bakayoko jako "wielkiego męża stanu, przykład dla młodzieży i człowieka wyjątkowej lojalności". Bakayoko pełnił funkcję premiera oraz ministra obrony.

Nie żyje premier Wybrzeża Kości Słoniowej

Rząd Wybrzeża Kości Słoniowej poinformował o śmierci premiera. Hamed Bakayoko w lutym przechodził badania we Francji, a następnie został przetransportowany do Niemiec z powodu pogorszenia się jego stanu zdrowia. Jak informuje BBC, Bakayoko, zmarł w wyniku choroby nowotworowej, zaledwie kilka dni po swoich 56. urodzinach. Tymczasowym szefem rządu, został Patrick Achi, a tymczasowym ministrem obrony Tene Birahima Ouattara, młodszy brat prezydenta.

Ivory Coast Prime MinisterPremier Wybrzeża Kości Słoniowej zmarł po posiedzeniu rządu

Przejął stanowisko po Amadou Gon Coulibaly

Hamed Bakayoko był premierem Wybrzeża Kości Słoniowej od lipca ubiegłego roku. Stanowisko objął po nagłej śmierci swojego poprzednika, 61-letniego Amadou Gon Coulibaly, który zasłał w czasie posiedzenia rządu w lipcu 2020 r. Przewieziono go do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować polityka.

Adam Niedzielski na konferencji 11.03Rząd zamyka kolejne województwa. Lockdown w woj. mazowieckim i lubuskim

Więcej o: