Kijów. Szampan, przemówienie i przecięcie wstęgi z okazji otwarcia toalety dla pań na Dzień Kobiet

Na jednej z kijowskich uczelni z okazji Dnia Kobiet otwarto wyremontowaną toaletę dla pań. Jak relacjonują ukraińskie media, podczas wydarzenia doszło do przecięcia czerwonej wstęgi, przemówienia, oklasków i toastu szampanem.

W sieci pojawiło się nagranie z hucznego wydarzenia, zorganizowanego z okazji otwarcia wyremontowanej toalety na Państwowym Uniwersytecie Komunikacji w Kijowie. Widać na nim, jak jeden z pracowników administracyjnych uczelni stoi obok czerwonej wstęgi, rozwieszonej przed drzwiami wejściowymi do toalety dla pań.

 

Mjanma. Zakonnica padła przed wojskiem na kolana i prosi: Zamiast dzieci zastrzelcie mnie!Mjanma. Zakonnica na kolanach prosi wojsko: Zamiast dzieci zastrzelcie mnie!

Kijów. Pracownicy uważają, że "nie ma nic złego w ulepszaniu warunków sanitarno-higienicznych"

Prowadzący uroczystość przedstawiciel władz uczelnianych wspomniał, że za proces wyboru kafelków i akcesoriów do damskiej toalety odpowiedzialne były pracownice uniwersytetu.

- Dziś, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, nastał dzień otwarcia pierwszej wyremontowanej damskiej toalety - mówił prowadzący, po czym doszło do przecięcia wstęgi. Zgromadzeni otrzymali ponadto kieliszek szampana.

USA. Przed atakiem na Kapitol podłożono bomby. FBI publikuje nagranieUSA. Przed atakiem na Kapitol w okolicy podłożono bomby. FBI publikuje nagranie

W rozmowie z ukraińskim portalem Obozrevatel asystentka rektora Olha Somko powiedziała, że "nie ma nic złego w tym, że ulepszane są warunki sanitarno-higieniczne". Rzecznik ds. ochrony języka Taras Kremiń zapowiedział z kolei, że zwróci się do ministerstwa oświaty i nauki, by przeprowadziło w sprawie uroczystości kontrolę.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio w ciąży na basenie
Więcej o: