Wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Ekspertka: Księżna Diana nie byłaby zadowolona

Meghan Markle i książę Harry wywołali sporo emocji wywiadem u Oprah Winfrey. Pałac jeszcze nie ustosunkował się do stawianych mu zarzutów, a na Meghan spadła fala krytyki. Ekspertka ds. monarchii brytyjskiej uznała to za bardzo amerykańskie: usiąść przed kamerą i mówić o prywatnych sprawach.

Wywiad u Oprah Winfrey był pierwszym wywiadem księżnej Meghan Markle i księcia Harry'ego po ich wycofaniu się z pełnienia obowiązków w brytyjskiej rodzinie królewskiej oraz po przeprowadzce do USA. O rozmowie było głośno jeszcze przed jej emisją, królowa zapowiedziała, że wywiad zignoruje, a zdaniem samej Oprah, to najlepszy wywiad, jaki udało jej się przeprowadzić.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Zarzuty wobec Pałacu Buckingham. Meghan Markle opowiedziała o rasizmie

Wywiad został wyemitowany w amerykańskiej telewizji CBS w niedzielę 7 marca. Małżonkowie w rozmowie z Oprah Winfrey opowiedzieli, jak - z ich perspektywy - wygląda życie na królewskim dworze. Wyjaśnili także powody swoich decyzji, przy okazji wspominając o obojętności, rasizmie i utrwalaniu kłamstw w pałacu.

Meghan opowiadała między innymi o tym, że kiedy miała myśli samobójcze i poprosiła o pomoc, nie otrzymała jej. Argumentem było to, że wizerunek Pałacu może na tym ucierpieć. Księżna, której matka jest Afroamerykanką, żaliła się również na przejawy rasizmu wobec jej dziecka. Kiedy była w ciąży, w pałacu dywagowano nad kolorem skóry jej dziecka i poinformowano ją, że nie otrzyma tytułu książęcego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom rodziny królewskiej. O królowej Elżbiecie II zarówno Meghan jak i Harry wypowiadali się pochlebnie. Meghan uznała, że zawsze była miła i serdeczna.

Jak donosiło BBC, w pałacu odbywały się spotkania i debaty rodziny królewskiej, a korespondentka stacji przy rodzinie królewskiej Daniela Relph powiedziała, że dla Pałacu Buckingham było coraz trudniejsze zachowanie milczenia wobec wywiadu Harry'ego i Meghan i nie komentowanie go.

Jestem pewna, że Pałac będzie bardzo bacznie to rozważał, bo niewątpliwie ludzie będą się zastanawiać, jak to zostanie skomentowane. Podkreślam, nie ma żadnego usprawiedliwienia dla rasizmu, dlatego tak ważne jest zbadanie tych naprawdę szokujących zarzutów

- powiedziała w rozmowie z dziennikiem Kate Green, sekretarz stanu.

Książę Harry i księżna Meghan Pałac Buckingham: Meghan i Harry nie wrócą do królewskich obowiązków

Ekspertka o wywiadzie Meghan i Harry'ego: Harry dał się wciągnąć w pewną narrację

Kalifornijski wywiad skomentowała dla wp.pl ekspertka ds. monarchii brytyjskiej, dr Wioletta Wilk-Reguła, mówiąc, że Meghan wystąpiła u Oprah jako celebrytka, którą była kiedyś.

To w stylu amerykańskim, że siada się przed kamerą i opowiada się o różnych osobistych sprawach

- mówi ekspertka.

Pierwsze komentarze rządu po wywiadzie Meghan i Harry'ego. 'Pałac powinien zbadać te zarzuty' Pierwsze komentarze rządu po wywiadzie Meghan i Harry'ego

Harry dał się wciągnąć w pewną narrację i sposób postępowania, którego na pewno nie pochwaliłaby jego matka

- komentowała dr Wilk-Reguła i dodała, że księżna Diana prawdopodobnie nie byłaby zadowolona z takiego postępowania synowej. Zdaniem dr Wilk Reguły Meghan Markle nie rozumie, czym jest monarchia dla Wielkiej Brytanii, czym jest tradycja i wszystko to, co reprezentuje sobą Korona.

Więcej o: